Sivas
Giriş Tarihi : 07-12-2020 22:41

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Hatıraları 'Anı Evi'nde Yaşatılacak

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğup, büyüdüğü Şarkışla ilçesi Elmalı köyündeki evinin, Anı Evi'ne dönüştürülmesi çalışmalarında sona gelindi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Hatıraları 'Anı Evi'nde Yaşatılacak

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğup, büyüdüğü Şarkışla ilçesi Elmalı köyündeki evinin, Anı Evi'ne dönüştürülmesi çalışmalarında sona gelindi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Şarkışla Kaymakamı Mehmet Erdem ile köye giderek, açılışa gün sayan 'Anı Evi' nin son durumu hakkında yetkililerden ve yüklenici firmadan bilgi aldı.

İncelemenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, Sivas'ın değerlerine sahip çıkamaya devam edeceklerini belirterek, "Vefalı olacağız. Bu toprakların yetiştirdiği kıymetli şahsiyet Muhsin Yazıcıoğlu'nun evinin 'Anı Evi'ne dönüştürülmesinde son aşamaya geldik. Burası bizi en çok heyecanlandıran çalışmalardan birisi oldu. Hem geçmişe vefa hem değerlerimize sahip çıkma anlamında hem kurumların sahiplenerek güçlü bir reaksiyon göstermesi hem de gelecek nesillere güzel bir miras bırakarak sahiplenme anlamında önemli bir hizmeti hep birlikte gerçekleştiriyoruz." dedi.

- Burası Sivas'ın En Hareketli ve En Çok Ziyaret Edilen Yerlerinden Birisi Olacak

Yazıcıoğlu'nun evinde 1 yıldır hummalı bir çalışma yapıldığını kaydeden Vali Ayhan, "Şarkışla Kaymakamlığımıza, belediyemize, İl Özel İdaremize, köy halkımıza ve bu işi sahiplenen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Evin tadilatı olarak hikaye başladı ama büyük bir düşünce ortaya çıktı. Burası Sivas'ın en hareketli ve en çok ziyaret edilen yerlerinden olacak. Artık son noktaya geldik. Çok kısa bir süre sonra burayı Türk milletinin hizmetine sunacağız. Kamulaştırmasıyla, yollarıyla, kafesiyle, dinlenme yeriyle, yeşil alanıyla ve bu mütavazi eviyle anlamlı bir çalışma oldu. Çok da materyaller geldi eşinden, çevresinden. Hayırlı uğurlu olsun. Böyle bir şahsiyetin geçmişinden geleceğine köprü kurarak az da olsa hizmetimiz olması ziyadesiyle mutlu etti." şeklinde konuştu.

Ziyarette, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, Şarkışla Belediye Başkanı Turgay Oğuz, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal ve teknik yetkililer de yer aldı.

 

 

 

 

AdminAdmin