Sivas
Giriş Tarihi : 21-09-2020 16:21

SİVAS’TA İLK DERS ZİLİ ÇALDI…

Sivas'ta 2020-2021 yüz-yüze eğitim-öğretim dönemi başladı. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Zübeyde Hanım Anaokulu’nda minik öğrencilerin heyecanına ortak olarak ilk ders zilini çaldı.

SİVAS’TA İLK DERS ZİLİ ÇALDI…

Akdeğirmen Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Anaokulu’nda ilk ders heyecanı yaşandı. Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin pandemi önlemleri kapsamında ateş ölçümleri yapılan ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirilen sınıflarda öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret ederek ilk derslerinde onları yalnız bırakmadı.

 

Sınıfları gezen Başkan Bilgin öğrencilere yeni eğitim öğretim dönemi için başarılar dileyerek çeşitli hediyeler verdi.

 

UZAKTAN EĞİTİM İÇİN TABLET VE İNTERNET İMKÂNI SUNACAĞIZ

2020-2021 yılı eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Başkan Bilgin; “İnşallah bu zor süreçte öğretmenlerimizin fedakârca çalışmalarıyla birlikte devlet-millet kaynaşmasıyla çocuklarımızın eğitime ulaşması noktasında hepimiz eskisinden daha fazla bu konunun üzerine eğilerek çocuklarımızın, gençlerimizin daha iyi bir eğitim almaları için üzerimize düşen bütün görevleri yerine getiriyoruz. Biz de Sayın Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüzle yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Sivas merkezde uzaktan eğitim altyapısında eksiği olan, tableti olmayan, interneti olmayan her öğrencimize inşallah Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız ortak çalışma neticesinde internet paketli tabletlerini kendilerine ulaştıracağız.” dedi.

 

OKULLARIMIZ SOKAKLARDAN DAHA GÜVENLİ

Başkan Bilgin; “Sayın Valimizle birlikte şunu söylüyoruz. Eğitim sadece belli bir kuruma, belli bir kesime bırakılacak bir alan değil. Hepimiz bir millet olarak tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri olarak yarınımızın teminatı olan gençlerimize daha iyi bir eğitim verebilmek için üzerimize düşen fedakârlığı ve görevi yapmamız lazım. Bu sene eskisinden farklı bir süreçteyiz. Tüm dünyayı kasıp kavuran salgın sürecinde, çocuklarımızın hem eğitimlerinden geri kalmamaları hem de sağlıklarını korumaları adına Milli Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığımız koordineli bir şekilde çalışıyor ve çocuklarımızın sağlıklı ortamda eğitim almaları noktasında üzerine düşeni yapıyor. Biraz önce

Zübeyde Hanım Anaokulumuzu gezdik. Ben Sayın Milli Eğitim Müdürümüze ve okul yönetimine teşekkür ediyorum. Ortam gayet sağlıklı hijyen kurallarına uyuluyor. Bu noktada velilerimiz çocuklarını okullara gönderme konusunda tereddüde düşmesinler. Biz hep şunu söylüyoruz; okullarımız, sokaklardan ve dışarıdan daha güvenli. İnşallah bu süreci hep birlikte tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın iş birliğinde daha çok çalışarak, daha çok fedakârlık yaparak çocuklarımızın bu sene bu salgından en az şekilde etkilenerek, daha iyi bir eğitim alması noktasında biz üzerimize düşeni yapacağız. Ben tekrar yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ortak bir çalışma ile öğrencilerimizin ilimizde uzaktan eğitime ulaşması noktasında hiçbir sıkıntı yaşamayacağının tüm kamuoyunu tarafından bilinmesini istiyorum.” ifadesini kullandı.

 

Sivas Valisi Salih Ayhan da kurumlar arası iletişime dikkat çekerek “Bugün yüz yüze eğitimin ilk adımı olarak anaokulu ve ilkokulu öğrencilerimizin heyecanına ortak olmak için buradayız. Öncelikle çocuklarımızın bu dönemdeki eğitimden mahrum kalmamaları için emek veren, fedakârlık yapan herkese teşekkür ediyorum. İl genelinde 114 bin çocuğumuz var bu çocuklarımızın yüzde 90’nının üzerindekiler, gerek yüz yüze gerekse de EBA üzerinden eğitimlerini alıyorlar. Biz de EBA'sı olmayan çocuklarımıza 107 EBA destek noktaları oluşturarak kıymetli öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Belediye Başkanımız bu konuda önemli bir adım atarak internetli tablet dağıtımını yapacak. İnşallah bu çalışmalarla birlikte Sivas'ta bütün çocuklarımıza ulaşarak pandemi sürecini en az hasarla giderecek şekilde gayret göstereceğiz. Gayretlerimizin boşa çıkmaması içinde vatandaşlarımızdan sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uymalarını önemle rica ediyorum. Yeni eğitim öğretim dönemimizin hayırlar getirmesini temenni ederken okullarımız da pandemi kurallarını harfiyen uygulayarak öğrencilerimizi de bu salgından korumaya çalışıyoruz. Velilerimiz müsterih olsun çocukları bizlere, yöneticilerimize ve öğretmenlerimize emanet.” dedi.

 

Ziyaretin sonunda, eko-sisteme sundukları katkılar ve çevreci yaklaşımları sebebiyle ‘Yeşil Bayrak’ almaya hak kazanan okulun bayrağı, öğrencilerle birlikte göndere çekildi.

AdminAdmin