Sivas
Giriş Tarihi : 04-06-2020 19:12

ANADOLU'NUN EN BÜYÜK MİLLET BAHÇESİ SİVAS'TA AÇILIYOR...

Sivas Millet Bahçesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde açılıyor. Doğaya ve çevreye önem veren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin eski stadyum alanına yapılan Millet Bahçesinin açılışını 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı ‘Video Konferans’ yönetimiyle yapacaklarını açıkladı.

ANADOLU'NUN EN BÜYÜK MİLLET BAHÇESİ SİVAS'TA AÇILIYOR...

Yapımı tamamlanan Millet Bahçesi’nde açılış öncesi Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlimizin turizmine yönelik çok sayıda çalışma hayata geçiriliyor bu çerçevede son olarak Sivas Belediyesi tarafından eski stadyum yerine Millet Bahçesi inşa edildi. 53 bin metrekare alana inşa edilen Anadolu’nun en büyük millet bahçesi olan Sivas Millet Bahçe'sinde toplam 36 çeşit 1029 ağaç, 252 oturma grubu, 15 piknik masası, 9 çocuk oyun alanı, 23 spor ve egzersiz aleti, 68 araç otoparkı, 812 metre koşu ve yürüyüş parkuru,770 metre bisiklet yolu ve millet kıraathanesi gibi sosyal donatılar yer alıyor.

Millet Bahçesi hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Şehir merkezinde milletimizin nefes alacağı bir proje Millet Bahçesi, hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yapım aşamasından itibaren sürekli alanı ziyaret ederek hem çalışan arkadaşlarımıza destek olduk hem de işin fikri takibi noktasında çalışmaları yerinde görmüş olduk.” dedi.

Eski Numune Hastanesi yerine yapılacak olan Millet Bahçesinin de müjdesini veren Başkan Bilgin, “Eski Numune Hastanesi bölgesine yapılacak olan Millet bahçesinin de ihalesi yapıldı. Proje aşamasına projeye müdahil olarak şehrin ihtiyaçları doğrultusunda burada eksik gördüğümüz hususları giderecek şekilde projeye müdahiliz orası da tamamlandığında şehrimizin iki farklı bölgesinde şehre nefes aldıracak ortamlar oluşacak.” ifadelerine yer verdi.

Vali Salih Ayhan da “Sivas Millet Bahçesi insanların nefes aldığı güzel anılar biriktireceği alanlardan biri olmuş. Cumhurbaşkanımızın başlattığı Millet Bahçesi projelerinin ilklerindendir burası, buraya bir başlangıçta bir ortasında bir de bitiminde geldik. Kullanılan ağaçların cinsi, niteliği, ebatlarına baktığımızda sanki 10 yıllık bir park görüntüsü var şehre değer katacak Pandemi sürecinde gördük ki; insanlar nefes alacağı, yürüyüş yapacağı yerler istiyorlar. Bu süreçte bu alanda çok anlamlı oldu. Başkanımızın bahsettiği ikinci Millet Bahçesi’nde buradaki tecrübeyle şehrin tam ortasında olan milletin arzu ettiği Numune Hastanesi yerinde de bütün hukuki süreçler bitti. Proje ihalesi de yapılmış meydana entegre olduğu zaman çok güzel olacak. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

AdminAdmin