Sivas
Giriş Tarihi : 05-03-2020 00:47

CHP İl Başkanı Coşkun'dan TÜDEMSAŞ açıklaması

CHP Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun, Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi AŞ'nin (TÜDEMSAŞ), Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) bünyesine alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

CHP İl Başkanı Coşkun'dan TÜDEMSAŞ açıklaması

Coşkun, CHP İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, TÜDEMSAŞ'ın TÜRASAŞ'a bağlanmasına tepki gösterdi.

İşte Coşkun'un açıklamasının tamamı:

HER GEÇEN GÜN DAHA DA YOKSULLAŞAN, KAPANAN İŞYERLERİNİN VE İŞSİZ SAYISININ ARTTIĞI SULTANŞEHİR SİVASIMIZDA ŞİMDİ DE, MAALESEF 81 YILDIR BACASI TÜTEN ONBİNLERCE SİVASLININ EKMEK YEDİĞİ SİVAS’IN YERLİ VE MİLLİ DEMİRYOLU ŞİRKETİ TÜDEMSAŞ RESMİ GAZETEDE CUMHURBAŞKANI İMZASIYLA YAYIMLANAN BİR KARAR NETİCESİNDE BAŞKA BİR ŞİRKETE BAĞLANDI.

KURULDUĞU 1939 YILINDAN BU YANA BİRÇOK ALAN ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATAN SİVAS CER ATELYESİ ADIYLA FAALİYETE GEÇEN TÜRKİYE DEMİRYOLU MAKİNALARI SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ (TÜDEMSAŞ), İLK YERLİ BUHARLI LOKOMOTİFİN ÜRETEN, 70’Lİ YILLARDA 7500 KİŞİLİK İSTİHDAM KAPASİTESİNE ULAŞAN TÜDEMSAŞ, İKTİDAR TARAFINDAN HER GEÇEN YIL BİRAZ DAHA ETKİSİZLEŞTİRİLMİŞ, SONUÇ OLARAK İSE ŞUBE STATÜSÜNE DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR.

HİÇBİR AKLISELİM, MEMLEKETİNİ SEVEN, DERDİ BU ŞEHİR OLAN SİVASLI BU KARARI KABUL ETMİYOR. KABUL ETMEMİZ DE MÜMKÜN DEĞİLDİR.

ASKERİ HASTANE, DİKİMEVİ, DEVLET MALZEME OFİSİ, DEMİR ÇELİK FABRİKASI VE NİCELERİ KAPANIRKEN YA DA BU ŞEHİRDEN TAŞINIRKEN İKTİDAR PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ SAHİP ÇIKAMADILAR BARİ BU KARARIN İPTALİ İÇİN ÇABA GÖSTERSİNLER.

BU KARAR SİVAS’A ve SİVASLIYA ÇOK ZARAR VERECEKTİR.

ARKADAŞLAR BU FABRİKA MUHTEMELEN ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA SATILACAKTIR. DEMİR ÇELİK FABRİKASINA SAHİP ÇIKAMADINIZ BARİ TÜDEMSAŞA SAHİP ÇIKIN!

AdminAdmin