Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri
Giriş Tarihi : 07-01-2020 01:23

DEMİRKAYA: “BENİM ZALİMLER İÇİN BEDDUAM GARANTİLİDİR”

Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Uzm. Oğuz DEMİRKAYA yine bir köşe yazısı kaleme alarak; “Benim Zalimler için Bedduam garantilidir” diyerek şu köşe yazısını kaleme aldı.

DEMİRKAYA: “BENİM ZALİMLER İÇİN BEDDUAM GARANTİLİDİR”

Haber merkezimize ulaşan iki ihbar ekibimiz tarafından değerlendirildi; Sivas Cumhuriyet Üniversitesine ait 58  NY 004 plakalı resmi otomobil Genel Sekreterlikte  büro personeli gözüken Çetin Gülmez’in  Çiçekli Mahallesindeki evinin önüne park edilmişti , gece vakti fotoğraflarını videosu tarafımızca çekildi ikinci ihbarda Çiçekli mahallesinin bağlı bulunduğu polis merkezinin tutanak tutmasını gözlemledik ve haberi 24 Kasım ve sonrasında Aralık 2019 tarihlerinde yayınladık.

 Üç defa habere erişimin engellenmesi kararı alındı.

Gerekçe;

“Araçta yasadışı faaliyetlerde bulunulduğuna  ilişkin hiçbir resmi delil bulunmadı sadece duyum ve kanaate dayanılarak haberin hazırlandı talebe konu haberin sunuluş tarzı itibari ile ilgilinin kişilik haklarını  ihlal eden içerikte bulunduğu kanaati ile talep kabul edilmiş” denmiş.

Biz kanaate dayanarak haber yapmışız, hukuk ise kanaate dayanarak habere ulaşımı engellemiş sonucu çıkıyor bu kararlardan.

Halbuki 237 sayılı taşıt Kanunu’nun 4. maddesinde “Emirlerine ve  zatlarına binek otomobili verilenler (1) sayılı cetvel de makam hizmetine tahsis edilen taşıtlar (2) sayılı cetvelde gösterilmiştir”  denilmektedir.

 (1)ve (2) sayılı cetveller incelendiğinde Çetin Gülmez’e  özel araç tahsis edilmesinin yasal altyapısının olmadığı gözükmektedir.

Ve;

Gece ev önünde park etmiş aracın çekilen fotoğrafları video  ile Yenimahalle  Polisi  Merkezince tutulan tutanak belge olarak kabul edilmemiştir. Nedeni nedir?

81 milyon insanın hakkı bulunan bir araç ,  yine güzel ülkemizin insanlarının vergileriyle yakıtı karşılanan bu araç usulsüz şekilde tahsis edilmiş midir? Edilmiş ise sorumlular  kimlerdir, ilk haberimizden sonra araç alınıp üniversitenin garajına konulmuş doğrusu yapılmıştır.  Ancak  daha sonra neden ilgili şahsa tekrar tahsis edilmiştir.

Evet;

Birileri “devletin malı deniz” derken biz “Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin” demeye devam edeceğiz.

Konuyu değiştirelim

Birileri istediği karar bizleri yıldırmak veya engellemek, hüküm sürmeye devam edebilmek  için birileri ile birlikte çorbaya kepçe salıyarak üstün çabalar sarf edebilirler.

Anlaşılıyor ki, Zalim çorbaya kepçe, kaşık saladığı, boy gösterdiği aylardır diline cahil olarak doladığı vatandaşın kız kardeşine ikbal sözü verdiği bilgileri ulaşıyor.

Sadece bunu değil birilerinin foyasının tam anlamıyla ortaya çıkmasına ramak kaldı.

Ne diyorsam o. Benim Zalimler için Bedduam garantilidir.

Büyük acılar çekeceksin, kıvranacaksın, yanındakiler yörendekiler “Allahım alsa da bu emanetini, kurtarsa“ diyecekler.

Hastane, Hastane Hekim, Hekim dolaşacaksın belki iyileşirim diye. Hiçbiri yaralarına merhem olamayacak, irinler akacak yaralarından.

Önce hakkını yediğin, sürgün ettiğin, emekli olmasını sağladığın insanlar gelecek gözlerinin önüne  “Hakkımızı helal etmiyoruz!” diyecekler. Sonra kafasına göre hareket eden, her işi lodoslama yapan, durumdan vazife çıkaran, bazısı şovmen olan öğütçülerin gelecek gözlerinin önüne “Sen emir verdin, biz yaptık“ diyecekler.

Suya sabuna dokunmayan el ulağların, hısım, akraba, eş, çocuk işe alımında münevver olan düzencilerin gelecek gözlerinin önüne “Suçlu o” diyecekler.

Boşa harcadığın Devlet paraları, başında tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı gelecek gözlerinin önüne ; “Haram olsun sana“ diyecekler.

Emmioğlun “Benim bir talebim olmadı, sen verdin her şeyi” diyecek.

Yediğin, yedirdiğin Antep fıstıkları gelecek gözlerinin önüne, Ne lezzetlilerdi değilmi?

Görev sürecinde işe aldıklarının geçecek gözlerinin önünden “O aldı, emri o verdi” diyecekler.

Kul hakkıyla geçeceksin kapılardan,

Gideceğin yer belli,

Cehennemliksin,

Zalim.

Dün Mehmet’e de Moloz’a da "abbas yolcusun" dedim geçti gittiler.

Zaliml(erinde) kullanım ömrü bitti, sona erdi…

Bizler Türk Milleti Ergenekon'dan çıktı O Zalim(lerin) nereden çıktığı belli değil!

Hep birlikte şahit olacaksınız “Keser Döndü, Sap Döndü Gün Geldi Hesap Döndü” diyeceksiniz…

ŞİMDİ 24 KASIM TARİHLİ HABERİMİZİ VE HABERLERE KONU GÖRÜNTÜLERİ TEKRAR HATIRLAYALIM:

http://www.egemengazetesi.com/haber/17877/sivas-cumhuriyet-universitesinde-arac-saltanati.html

AdminAdmin