Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Umut Meraş: Tüm halkımızda
Türkiye, EURO 2020'deki ikici maçında Galler'e 2-0 mağlup oldu. Karşılaşm
EKONOMİ DÜNYA EĞİTİM KÜL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, TRT'tenin Türkiye-Ga
Milli Takım guruptan çıkma
EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımı Galler ile karşıla
EĞİTİM KÜLTÜR SANAT SPOR
Fed, faiz kararını açıkladı. ABD Merkez Bankası, Federal Açık Piyasa Kom
Bakan Koca'dan 'yeni yaş grub
Fahrettin Koca, yarından itibaren 35 yaş üzerindeki herkesin aşı olabilece
EYOF 2017 ERZURUM'DA ÝLK GÜN

EYOF 2017 ERZURUM'DA ÝLK GÜN

  Bu haber 13 Subat 2017, Pazartesi 22:11:42 eklenmitir.
EYOF 2017 ERZURUM'DA ÝLK GÜN Erzurum'da düzenlenen 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kýþ Festivali'nin ilk gün mücadeleleri sona erdi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EYOF 2017 Erzurum'un il gününde (13 Þubat) altý farklý branþta 14-18 yaþ arasý sporcular bireysel ve takým müsabakalarýnda mücadele etti. 

Türkiye’nin EYOF tarihindeki ilk madalyasý

Palandöken'de düzenlenen Snowboard Paralel Büyük Slalom yarýþýnda Aydan Karakulak, Türkiye'nin organizasyon tarihindeki ilk madalyasýný kazandý. 

Kýyasýya mücadelenin yaþandýðý yarýþlarda erkeklerde Rusya’dan Dmitry Loginov, kýzlarda ise yine Rusya'dan Elena Boltaeva birinci oldu.

Kýzlarda ikincilik Rus Anastasia Kurochkina’nýn olurken üçüncülük mücadelesi iki milli sporcumuz Aydan Karakulak ve Zehra Gözdenur Geneþke arasýnda geçerken bronz madalya Aydan Karakulak'a gitti.

Türkiye'nin curling’deki ilk zaferi

Avrupa Gençlik Olimpik Kýþ Festivali kýzlarda curling grup müsabakalarý ilk gününde Norveç ile karþý karþýya gelen Türkiye 11-9’luk skorla galip oldu. 

Ýlk end'e avantajlý baþlayan Norveç'e karþý Türkiye, dörder sayý topladýðý iki end ile karþýlaþmanýn henüz baþýnda büyük bir avantaj yakaladý. Yedinci ve sekizinci end’lerde toplam beþ sayý kazanan Norveç, mücadeleyi uzatmaya götürdü. Uzatmada son taþ avantajýný iyi kullanan Türkiye karþýlaþmayý 11-9 skorla kazandý. 

Grup mücadeleleri 16 Þubat Perþembe’ye kadar devam edecek. Madalyalar ise 17 Þubat Cuma günü sahiplerini bulacak.
Kayaklý koþuda ilk gün

EYOF 2017 Erzurum Kandilli Kayak Merkezi'nde bugün sabah saat 10.30'da kýzlar 5 km'de kayaklý koþu yapýldý. Erkekler 7,5 km koþusu ise saat 12.00'da baþladý. 

Slovenyalý sporcu Anja Mandjelic Kandilli Kayak Merkezi'ndeki yarýþýn ilk 2,5 km'lik kýsmýný 6:30.07’lik derecesiyle tamamlarken, ikinci 2,5 km'lik bölümde ise 7:18.62’lik derece yaptý ve 5 km'lik etabýn tamamýnda 13:49.3 derecesiyle birinci oldu. Kýzlar kayaklý koþuda ikinciliði 14:04.9'luk derecesiyle Rusya Federasyonu'ndan Elena Kucheva göðüslerken, üçüncü ise yine Rusya’dan14:17.9'luk derecesiyle Aleksandra Trofimova’nýn oldu. Kayaklý koþu 5 km'de yarýþan tek Türk sporcu olan Ayþenur Duman ise 15:48.4'lük derecesiyle 29'uncu sýrada yer aldý.

Kýzlarda olduðu gibi erkekler kayaklý koþu parkurunun týrmanýþlarýnda sporcular zorlandýlar. Miska Poikkimak, 17:51.4'lük derecesiyle mücadeleyi birinci olarak tamamladý. Ýskandinav sporcuyu Rusya’dan Andrei Nekrasov 17:56.7'lik derecesiyle takip etti. Erkekler kayaklý Koþuda Finlandiyalý Petteri Koivisto 18.25.9'luk derecesiyle üçüncü oldu. Türk sporcular Hamit Aydýn 20'nci, Yusuf Emre Fýrat ise 28'inci oldu. 

Alp dsiplininde Rusya iyi baþladý

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kýþ Festivali’nde Alp disiplini büyük slalom yarýþlarýnýn kýzlarda birincisi Rusya’dan Rinata Abdulkaiumova oldu. 

Türkiye adýna yarýþan Dila Çakmak ilk etapta yaþadýðý düþüþle yarýþlarý tamamlayamazken, ilk yarýþý 37. sýrada tamamlayan Sýla Kara ikinci etapta diskalifiye oldu. Lara Pelin Tamer ise yarýþlarý 48. sýrada tamamladý.

Buz hokeyinde ilk gün

Türkiye ve Rusya Federasyonu buz hokeyi grup müsabakasýnda karþý karþýya geldi. Karþýlaþma Rusya’nýn 42-0'lýk üstünlüðü ile sona erdi.

Maçýn sonunda Türkiye Milli Takýmý adýna en iyi oyuncu Fahri Celepli seçilirken Rusya’nýn en iyi oyuncusu 30 numaralý formasýyla Makar Chufarov oldu.

Zagitova'dan kusursuz performans

Yeniþehir’deki Buz Pateni Salonu’nda gerçekleþen kýsa program yarýþmalarýnda 21 kýz sporcu piste çýktý.
Sabah seansýnýn ilk bölümünde buz pistine çýkan Rus sporcu Alina Zagitova, kusursuza yakýn performansýyla ilk sýrada yer aldý. 14 yaþýndaki Rus sporcu, jüriden 58.30 puan aldý.

Buz patenine çýkan ilk isim olan Ukraynalý Anastasia Gozhva, 50 puan barajýný geçen iki sporcudan biri olurken, ufak bir denge kaybý yaþamasýna raðmen 50.01 puanla ikinci sýrada yer aldý.

EYOF 2017 Erzurum’da Türkiye’yi temsil eden Ekin Saygý, Chopin’den Nocture eþliðinde sergilediði performansýyla 30.61 puan alarak 16’ncý sýrada kendine yer buldu.

Milli sporcu Baþar Oktar, seyircinin büyük desteðiyle büyüleyici bir performans sergileyerek 60 puan barajýný geçen üç sporcudan biri oldu. 

Sirtaki eþliðinde buz pistine çýkan Rus Petr Gumennik, seyirci de performansýna dahil edince kýsa programda 68.27 olan kiþisel en iyi derecesinin çok yakýn bir puan aldý. 14 yaþýndaki Rus sporcu, jüriden aldýðý 67.56 puan ile kýsa programý ilk sýrada tamamladý.

Erkeklerde ikinci sporcu olan Ýtalyan Daniel Grassl, Erzurum’da kýsa programdaki en iyi puanýný elde etti. 14 yaþýndaki sporcu, 56.10 olan kiþisel en iyi derecesini, 62.20 puana çýkararak artistik patinaj kýsa programý ikinci sýrada tamamladý.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.