Sivas
Giriş Tarihi : 23-11-2016 22:20

Aydın: “Öğretmenler Toplumun En Büyük Temel Taşıdır”

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Aydın mesajında, Öğretmenliğin önemli bir görev olduğunu ifade etti

Aydın: “Öğretmenler Toplumun En Büyük Temel Taşıdır”

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Sami Aydın yayımladığı mesajında, Öğretmenlerin öneminden bahsederek, Öğretmenliğin çok önemli bir görev olduğun dile getirdi.


Başkan Aydın mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Öğretmenlerimiz babadır, amcadır, teyzedir, annedir. Öğretmen aslında inşa eden demek, mimar demek, üreten demektir. Bununla birlikte eğiten, terbiye eden, çocuğun içindeki cevheri ortaya çıkartan kişidir; öyle olmalıdır. İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır. Öğretmenler bu toplumun en büyük temel taşıdır. Öğretmenlerimize, çocuklarımızı çok küçük yaşta emanet ederiz. Onlara şekil veren, onları yoğuran ve onları topluma kazandırandır öğretmen… Her başarılı insanın geçmişinde bir öğretmen vardır. Bugün gerek ülkemizde, gerek dünyada, kimler, hangi dalda başarı elde etmişlerse bunun temeline indiğimiz zaman öğretmenlerin büyük katkısı olduğunu görürüz. Öğretmenlik bizde kutsal bir meslektir. En değerli varlığımızı emanet ettiğimiz, emanet ehli insanlardır. Öğretmenlerimize ne yapsak azdır. Onlar her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Ben şahsım olarak bu şehre hizmet ediyorsam bunda en büyük pay, beni yetiştiren öğretmenlerimindir. Bu bakımdan öğretmenler her türlü takdire layık olan insanlardır.


Çocuklarımızın vatanına, milletine, dinine, bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirilmesinde en büyük pay öğretmenlerimizin olacaktır. Geçtiğimiz 15 Temmuz bize acı bir tecrübe olmuş, öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Yanlış ellerde yetişen bizim evlatlarımız bize düşman yetiştirilip birer vatan haini yapılmıştır.  Geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır. Bu ülkeye Atatürk’ler, Fatih’ler, Recep Tayyip Erdoğan’lar yetiştirmişlerdir.


Bu düşüncelerle; vazifeleri başında şehit olan ve ahirete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Hayattaki tüm öğretmenlerimize ise sağlık, mutluluk ve huzur temenni ederek, onların ellerinden öpüyorum. Öğretmenler günümüz kutlu olsun.”

AdminAdmin