Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Erdoğan'ın Hashtagi "TT" Oldu
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter'dan "#WorldIsBiggerThan5"
Erdoğan’dan BM Genel Kurulu’nd
ABD'nin New York şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş
41 FETÖ sanığından 11'ine ceza
FETÖ/PDY kapsamında yargılanan 41 sanıktan 11'ine 2 yıl 10 gün ile 11 yıl 10 ay
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifa
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı.
3. Uluslararası Termal ve Sağl
Sıcak Çermik ve Soğuk Çermik Kaplıcalarının şifalı suları ile ‘doktor balıklar’
NEDİR BU GÜNAY SOLUK ANAOKULUNUN DURUMU?

NEDİR BU GÜNAY SOLUK ANAOKULUNUN DURUMU?

  Bu haber 05 Ekim 2017, Persembe 02:34:50 eklenmistir.
NEDİR BU GÜNAY SOLUK ANAOKULUNUN DURUMU? Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içerisinde üniversite Vakfı okullarına bağlı faaliyetlerini yürüten ve Sivas Ak Parti Milletvekili Habip Soluk’un eşinin adını taşıyan, yaptırılan Özel Günay Soluk Anaokulunun içler açısı durumu gün yüzüne çıktı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içerisinde üniversite Vakfı okullarına bağlı faaliyetlerini yürüten ve Sivas Ak Parti Milletvekili Habip Soluk’un eşinin adını taşıyan, yaptırılan Özel Günay Soluk Anaokulunun içler açısı durumu gün yüzüne çıktı.

 

Geçmiş üniversite yönetimi zamanında 86 kayıtlı öğrenci ve 15 çalışan ile faaliyetini sürdüren Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Özel Günay Soluk Anaokulunun bugün ki durumu hiç iç açıcı değil.

 

Geçtiğimiz yıllarda 5 sınıf, 5 öğretmen ve 5 yardımcı abla ile faaliyetini yürüten anaokul bu yıl bir sınıfı kapatarak 4'e düştü. Artık öğrenci bulamayan, tercih edilmeyen anaokul bugün 57 öğrenciye sahip. Anaokul'da bazı yardımcı ablaların birden fazla sınıfa bakmak zorunda bırakıldığı, pislik içerisinde olduğu hijyen ve temizlik hizmetlerinin doğru düzgün sağlanmadığı edinilen bilgiler arasında.

 

Anaokulu öğretmenlerinden Meral Arslan, Kübra Kara ve Gülsen Çamcı’nın ve adı öğrenilemeyen başka çalışanların türlü bahaneler, iftira ve karalama kampanyaları ile işlerine son verilirken, mağduriyet yaşatılırken, aylardır bu şahıslara tazminatlarının ödenmediği, vakıf yönetimi tarafından bu çalışanların haklarını mahkemeye giderek aramalarının istendiği bildirildi.

Sivas Ak Parti Milletvekili Habip Soluk’un eşinin adını taşıyan, Günay Soluk’un yaptırdığı Anaokulunda İdari bir sorumlusunun olmadığı, pansuman tedbirler ile görsel isimler kullanılarak kâğıt üzerinde formalite sağlamaya yönelik girişimler içerisinde olunduğu ve bu şekilde düzensiz, kör, topal, pansuman tedbirler ile faaliyetinin yürütülmeye çalışıldığı öne sürülüyor.

Görüntülere yansıdığı üzere, pislik içerisinde ve yemeklerinde tırtılların bile çıktığı okulda personele ücret ödememek için güvenlik görevlilerinin yemek çıktığı saatlerde mutfakla çalıştırılıyor.

Yaklaşık 1 seneyi aşkın süredir bazı çalışanların sigortalarının yarım yada hiç yatırılmadığı, geçtiğimiz günlerde çalışanlarının Sosyal Güvenlik Kurumuna yapılan şikayetler doğrultusunda okula bir müfettiş heyetinin görevlendirildiği, okulun denetime tabii tutulduğu ve bu usulsüzlüğün tesbit edildiği iddialar arasında. Ayrıca Vakıf okullarında öğrencisi olan öğrenci velilerinin araç girişi yapabilmek için üniversite yönetimi tarafından giriş ücretinin talep edilmesi uygulamasının yanlış olduğu, gereksiz olduğu düşüncesiyle haklı olarak büyük tepki gösteriyor.

UZUN LAFIN KISASI TÜM TÜRKİYE CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE YAŞANAN OLUMSUZLUKLARDAN SÖZ EDİYOR...

Her anlamda büyük bir yönetim zafiyeti sergilediği öne sürülen, yerel, ulusal basının manşetinden ve Sivas, Türkiye kamuoyunun dilinden düşmek bilmeyen Rektör Alim Yıldız yönetimi, göreve geldiği gün itibariyle üniversitenin geriye gidişi rakamsal olarak ortaya konulurken, öğrencisine, çalışanına yaşattığı mağduriyet, sürgünler, görevden almalar ve işten çıkartmalar nedeniyle eleştirilerin hedefi noktasında.

Tüm bunları yaşayanlar, duyan ve görenler ise eski haber spikeri Reha Muhtar’ın klişeleşen sözünü hatırlayarak “Nerede bu devlet” demekten kendini alamıyor.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!
mürsel
YAZIKLAR OLSUN!!!!!!!!
BİZ OKULA ÇOCUKLARIMIZI EMANET EDİP GÖNDERİYORUZ AMA GÖRDÜKLERİM DUYDUKLARIM KARŞISINDA ŞOKE OLMUŞ DURUMDAYIM. BÖYLE BİR REZİLLİK OLAMAZ. BU YEMEĞİ YAPAN YADA ORANIN TEMİZLİĞİNDEN SORUMLU HER KİM İSE KENDİ ÇOCUĞUNA BÖYLE BİR ŞEY YAPILMASINA RAZI OLACAKMIDIR.ACABA?
VELİ
ÇOCUKLARIMIZ GÖZ BEBEĞİMİZ
böyle bir duyarsızlık olamaz eskiden samimiyet vardı güleryüz vardı şimdi okula gittiğimizde yapmacık insanlar.Ben bir veli olarak okuldan ayrılan bütün ögretmenlerimi seviyorum yeni hayatlarında başarılar dilerim.Mecburiyetten gönderiyoruz okula tercihimiz değildir gerçekte.esiden okul ilaçlanırdı titiz davranılırdı muhattabımız olan okul müdüresi selma hnm ilgiliydi.yeni müdür ise okuldan bihaber malesef...


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.