Sivas
Giriş Tarihi : 27-03-2024 03:26

Reha Kars: “Promosyonlar mı, Projeler mi?” 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, yaklaşan yerel seçimler öncesinde gündemi değerlendirerek, promosyonlar ile yürütülen seçim çalışmalarına dikkat çekti.

Reha Kars: “Promosyonlar mı, Projeler mi?” 

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Sivas’ta tansiyon yükseliyor. Bu kapsamda MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, gündemi değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu. Kars, katıldığı bir canlı yayın programında gazetecinin kendisine sorduğu, “Promosyonla seçim kazanılıyor mu?” sorusuna dikkat çekici cevaplar verdi.  

Konuyla ilgili Reha Kars, “Promosyon olarak şahsımla alakalı yaptırdığım bir şey yok. Çünkü bunun artık 90’lı yılların ya da 2000’li yılların başındaki siyaset mantığının artık böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum. Esasında halkımız kendine oy verecek. Bizleri seçmeyecek. Ortada iki tane cephe var. Birinci cephede halkımızı kandırmayan, bütün samimiyeti ve dürüstlüğüyle, akılla, bilimle, mühendislik yaklaşımlarıyla şehrin sorunlarını doğru çözmek üzere üretilmiş siyasette her yol mübah anlayışından da uzak projeler cephesi var. Diğer cephenin de promosyonlar cephesi var. Halkımız burada kendinin ne tarafa ait olduğunu seçecek. Sandıkta ayna var. Halk kendisine ayna tutacak dememdeki kasıt tamamen bu yönden. Evet promosyonlar var, evlere gönderilen havlu, lokum, cilt bakım kremi, duvar saati ve 12. sınıfa giden çocuklara 5 GB internet var. Sayın başkan bunlara evlere giderken el boş gidilmez diye gidiyor ama lise sondaki çocukların okullarına misafir olmaya mı gidiyoruz? Ya da kırmızı ışıkta duran araçlara promosyon verirken onlara misafir olmaya mı gidiyoruz? Bunun etik bir tarafı yok. Bu bir gövde gösterisi ve algı gösterisi ama bir şeyin de itirafı. Vatandaşı buna alıştırmış olmanın itirafı bu durum. Önce ihtiyaçlı hale getiriyor ardında da ona yardım ederek bir şeyler yapmış gibi gösteriyorsunuz. Kusura bakmayın bu bir itiraftır” dedi.  

AdminAdmin