Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri
Giriş Tarihi : 27-10-2023 21:07

Yıldız: “Üniversitemizde 100. Yıl coşkusunu büyük bir heyecanla kutluyoruz”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı…

Yıldız: “Üniversitemizde 100. Yıl coşkusunu büyük bir heyecanla kutluyoruz”

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız yayımladığı mesajda; “Bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve demokrasimizin teminatı olan Cumhuriyetimiz 100 yaşında. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur, onur ve coşkuyla kutluyoruz.
    
Aziz Milletimiz, bundan 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tek yürek ve  tek bilek olarak tüm imkânsızlıklara rağmen İstiklal Savaşı’mızdan büyük bir zaferle ayrılmış ve tam bağımsızlık ilkesini dünyaya göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sivas Kongresi’nde “Burada bir milletin kurtuluşunu hazırlayan kararlar verildi.” sözleri ile Cumhuriyetin temellerini Sultan Şehrimiz Sivas’ta atmıştır. Cumhuriyet’e giden yolun en önemli mihenk taşlarından olan Sivas’ta ve Cumhuriyetimizin adını taşıdığımız Üniversitemizde 100. Yıl coşkusunu büyük bir heyecanla kutluyoruz. 

Bir asır önce milli birlik ve beraberlik duyguları ile kazandığımız Cumhuriyetin rehberliğinde geleceğe emin ve güçlü adımlarla ilerlemekteyiz. Ülke ve millet olarak bizlere miras kalan cumhuriyeti muasır medeniyetlere taşıma şuurunu yüreğimizde ve aklımızda her zaman taşımaktayız. 

İnandığımız ve sahip olduğumuz bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, bu toprakları müdafaa uğruna şehit olan mübarek şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.            

AdminAdmin