Sivas
Giriş Tarihi : 09-09-2023 15:07

Hakan Sezerer Sivas’ı Azerbaycan’da temsil edecek

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer, Azerbaycan Devletinin misafiri olarak 7 günlük ziyarette Sivas’ı temsil edecek.

Hakan Sezerer Sivas’ı Azerbaycan’da temsil edecek

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve 55 İlin Cemiyet Başkanları Azerbaycan Devletinin misafiri olarak 7 gün sürecek bir dizi ziyarette bulunacaklar.

Azerbaycan Ziyaretinde Türkiye Gazeteciler Federasyonu Sivas İl Temsilcisi ve Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer Sivas’ı temsil edecek.

10-16 Eylül 2023 günlerinde Azerbaycan’da bulunacak olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na bağlı cemiyet başkanları, Pazar günü Ankara Esenboğa Hava Limanı’ndan Azerbaycan’a hareket ederek, Haydar Aliyev İntlArpt.’a ulaşarak Bakü Otel’de konakladılar.

Bugün yani Pazartesi günü TC Bakü Büyük Elçiliğini ziyaret edecek olan heyet, Diaspora Bakanlık Ziyareti, Haydar Aliyev Ve Türk Şehitlikleri ziyareti, basın ve yayın organlarını ziyaret edecekler.

TÜRK DÜNYASI ŞURASINA KATILACAKLAR

Salı günü ise Atatürk Kültür Merkezinde Ortak Basın toplantısı yapacak olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığı ve cemiyet başkanları, Türk Dünyası Şurası toplantısına iştirak edecekler.

Bu toplantının ardından aynı gün öğleden sonra Milli Meclis ziyaretini gerçekleştirecek olan başkanlar, Çarşamba günü sabah Suşa, Karabağ Bölgesini gezecekler.

Perşembe gününde Suşa’danGence’yehareket edecek olan gazeteciler, Medya İletişim AğyarÜniversitesi’nde Konferansa iştirak edecekler. Gence Konsolosluğu ziyareti ardından Gence Gezisi gerçekleştirilecek.

Cuma günü ise Bakü Büyük Elçiliği ziyareti ardından Haydar Aliyev İntlArpt’ına geçecek olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve cemiyet başkanları, akşam saatlerinde Ankara Esenboğa Hava Limanından Türkiye’ye dönüş yapacaklar.

Federasyon misafirhanesi’nde kalacak olan gazeteciler, 16 Eylül Cumartesi günü ise TGF Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Toplantısı’na iştirak ederek yoğun geçen Azerbaycan programı sona erecek.

AdminAdmin