Sivas
Giriş Tarihi : 04-09-2023 20:46

Kurtulmuş: Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin çok üstüne çıkma imkanı var

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin çok üstüne çıkma imkan ve potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Kurtulmuş: Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin çok üstüne çıkma imkanı var

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin çok üstüne çıkma imkan ve potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Sivas'a gelen Türkiye Büyük Millet Meclis (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, akşam saatlerinde sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. Kurtulmuş, yaptığı konuşmada Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin çok üstüne çıkma imkan ve potansiyeline sahip olduğunu belirterek, "Türkiye bugün hemen hemen bir asır evvel bizim önümüze konulan muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmak idealini yakalamış, Allah'ın izniyle muasır medeniyet seviyesinin çok daha üstüne çıkabilecek bir imkan ve potansiyele sahip olmuştur. Onun için diyoruz ki, şimdiye kadarki kazanımlarımızı bilerek, bunları daha ileriye götürmek ve Türkiye'nin önünü açmak için hep beraber gayret etmemiz lazım. Bu gayret sadece bir tarafın, bir kesimin gayreti değil, 85 milyonun hep beraber ortaya koyacağı gayret olmalıdır" dedi.

AdminAdmin