Sivas
Giriş Tarihi : 04-09-2023 17:03

Kurtulmuş, Sivas'ta ziyaretlerde bulundu

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i ziyaret etti.

Kurtulmuş, Sivas'ta ziyaretlerde bulundu

Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinliklerine katılmak için kente gelen Kurtulmuş, Valilik ziyaretinde şeref defterini imzaladı.

Vali Şimşek, ziyaret anısına Kurtulmuş'a çeşitli hediyeler verdi.

Kurtulmuş daha sonra Belediye Başkanı Bilgin'i makamında ziyaret etti.

Bilgin de Kurtulmuş'a tablo ve üzerinde ismi yazılı olan Sivasspor forması hediye etti.

Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, Anadolu irfanının merkezi olan Anadolu Selçukluları'nın başkenti olan alimler şehri, ulema şehri olarak bilinen Sivas'ta bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümünün kıvancını yaşamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Kurtulmuş, Kırıkkale'de trafik kazasında hayatını kaybeden Sivas Belediyesi meclis üyesi Abdullah Mücahit'e Allah'tan rahmet, yaralanan eşine de acil şifa diledi.

Durmaksızın hedefleri daha ileriye götürmeyi vazife telakki ettiklerini vurgulayan Kurtulmuş, önümüzdeki yüzyılı Allah'ın izniyle dünyada itibarı, sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye'nin yüzyılı haline getirmek için bütün imkanları seferber ettiklerini vurguladı.

Kurtulmuş, hem merkezi hükümet birimleri hem de yerel yönetim birimlerinin bu anlamda el ele, gönül gönüle hizmet etmesi, Türkiye'de bütün kurum ve kuruluşların kendi alanlarında sorumluluklarını en güzel şekilde ifa etmesinin, bu hedefe ulaşmalarında kendilerine yolu kolaylaştıracağını ve kısaltacağını aktardı.

Yürütmenin, yasamanın ve yargının güçler ayrılığı prensibiyle kendi görev alanlarında millete hizmet etmesinin esas olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Ama bu güçler ayrılığı prensibinin de hiçbir şekilde güçler çatışması ya da çelişkisi şekline getirilmeden amaç birliği istikametinde kullanılması esastır. Onun için diyoruz ki bütün kurum ve kuruluşlarımız millete hizmetle yükümlüdür. Millete en iyi hizmeti en iyi şekilde yerine getirmekle hükümlüdür.

Bizim gibi büyük bir milletin bir tane ortak hedefi olur. Tarih boyunca da böyle oldu, hiç iki günümüz eşit olmamalı, hep ileriye doğru gitmeliyiz. Bunun için de Türkiye Yüzyılı, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının hedefidir. Bu, bir milli sorumluluktur. Sadece slogan olarak söylenmiş bir söz değildir. İnşallah her alanda güçlü Türkiye kurmak için mücadele edeceğiz. Bunun en temel şartlarından biri de güçlü, büyük Türkiye'nin olması için şehirlerimizin tek tek güçlü olması lazım."

Haberler

AdminAdmin