Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-06-2023 02:04

Ekmeğe büyük zam! Tarih verildi...

Toprak Mahsulleri Ofisi’nce fırıncılara sağlanan ucuz un desteğine son verilmesi, asgari ücrete gelen zam, akaryakıt zammı maliyetleri artırdı. Ekmeğe büyük zam göründü. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı Türkiye genelinde ekmek fiyatlarının Temmuz ayı başından itibaren en az 7 ile 7.5 lira arasında olacağını söyledi.

Ekmeğe büyük zam! Tarih verildi...

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin fırıncılara sağladığı ucuz un desteğine son verdi. Asgari ücret 11 bin 402 liraya yükseldi. Dolar kuru akaryakıt zamlarına neden oldu. Maliyetler arttı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı Türkiye genelinde ekmek fiyatlarının Temmuz ayı başından itibaren 7 ile 7.5 lira arasında olacağını açıkladı.

Ankara'daki Federasyon genel merkezinde açıklama yapan Balcı, “2022 yılında ekmek fiyatlarının 10 lira olacağı söylendi. Ancak biz tüm olumsuzluklara rağmen ekmeği 5 liradan sattık'' dedi ve şunları söyledi:

‘'Un fiyatlarındaki artışı, asgari ücretteki artışı ve işletme giderlerindeki artışı da düşünerek fırıncılar en makul artış seviyesinde kalacak. Temmuz ayından itibaren 200 gram ve 210 gram aralığındaki ekmeğin fiyatı 7 ile 7.5 lira arasında olacak”

AdminAdmin