Sivas
Giriş Tarihi : 20-01-2023 21:09

UCİM SİVAS  AVUKATLARI  DAVANIN  PEŞİNİ BIRAKMAYACAKLAR

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Sivas 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Cinsel İstismara Uğrayan Çocuğu Yalnız Bırakmadı.

UCİM SİVAS  AVUKATLARI  DAVANIN  PEŞİNİ BIRAKMAYACAKLAR

Bugün UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Sivas Hukuk Koordinatörleri ve avukatları Sivas 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde  okul müdürü R.E. tarafından istismara uğrayan kahraman çocuğun davasında bulundular. 

VERİLEN KARARI YETERSİZ BULDULAR !

Sivas UCİM avukatı Av. Aycan TALAY duruşma sonrası yaptığı basın açıklamasında “dosyanın 2.celsesi görülürken davanın karara çıkartılmasına karar verdi. Kararda sanığa neticen 3 yıl 9 ay hapis cezası verilerek tahliyesine hükmedildi. 

Fakat verilen bu karar, suçu sabit olan sanık için yetersiz olup, caydırıcı nitelikte değildir. Suçu sabit olan sanık hakkında verilen bu karar, toplum vicdanını rahatlatan bir karar olmamıştır. Yine toplumun vicdanında önemli yaralar açacağı, geri dönülemez ahlaki sorunlara ve toplumsal infiale yol açabileceği de aşikârdır. Çocuklarımızın bir evi de okuldur. Hiçbir pozisyon hiçbir kimlik çocuklarımızın bedenine veya ruhuna el uzatacak imtiyazı veremez. Söz konusu karar âdete çocuklarımıza uzanan ve uzanacak bu kirli ellere cesaret verir nitelikte olmuştur. Bu sebeple verilen karardan biran evvel geri dönülmesi gerekmektedir. Biz UCİM olarak ilgili karara yönelik gerekli itirazları yapıp sürecin sonuna kadar peşinde olacağız. Sanığın üst hadden ceza alması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

Hiçbir çocuğumuz yalnız değildir. Çocuklarımız korkmasın. UCİM  olarak bizler her zaman onların yanında olacağız. Çocuklar Vatandır, Vatanına sahip çık ! “ ifadelerinde bulundular .
 

AdminAdmin