Sivas
Giriş Tarihi : 09-11-2022 15:37

Vali Şimşek Atatürk’ün ebediyete irtihali nedeniyle mesaj yayınladı

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. yılı nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Vali Şimşek Atatürk’ün ebediyete irtihali nedeniyle mesaj yayınladı

Vali Şimşek mesajında; "Cumhuriyetimizin kurucusu, milli mücadelemizin başkomutanı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde milletçe saygı, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

Askeri dehasını milletimizin bağımsızlık ve vatan sevgisiyle birleştirerek tarihte eşine az rastlanır bir zafere imza atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, liderlik vasıfları ve ileri görüşlülüğüyle de ülke ve dünya şartları istikametinde doğru ve gerçekçi bir vizyon ortaya koymuş; modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiştir. En büyük eserim dediği ve temellerini Sivas’ta attığı Cumhuriyetimizin, yapmış olduğu inkılâp ve reformlarıyla çağdaş, demokratik, hukuk devleti olarak muasır medeniyetler seviyesine doğru ilerlemesini sağlamıştır.

Bugün bizlere düşen en önemli görev, ülkemizin Atatürk’ün öngördüğü muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasını hatta geçmesini sağlamaktır. Bu hedefe doğru ilerlerken, ülkemizin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi, ortak paydada, sevgi ve saygıyla buluşması büyük önem taşımaktadır. Bu hususta, devletimiz tarihten gelen sorumluluklarını yerine getirmekte, ülkemizin gelişmesi, büyümesi için var gücüyle çalışmaktadır. Gelecek nesillerin de bu ülkü doğrultusunda aynı anlayışla sorumluluklarını yerine getireceğine ve aynı hedefe koşacağına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, geleceğimize yön veren büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin