Politika
Giriş Tarihi : 19-10-2022 12:40

Teğmen Çelebi'ye rozet takıldı

Teğmen Mehmet Ali Çelebi, AK Parti'ye geçtiğini duyurdu ve yeni partisinin grup toplantısına katıldı. Çelebi'ye AK Parti rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

Teğmen Çelebi'ye rozet takıldı

CHP'den Memleket Partisi'ne geçen ve son olarak oradan da istifa eden bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AKP'ye katıldı. Ergenekon kumpaslarında tutuklanan ve hapishanede evlendiğinde nikah şahidi de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olan Çelebi'nin bu kararı tepkilere neden olmuştu.

Bugün AKP'nin grup toplantısına katılan Çelebi, yeni partisinin koltuğunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı bekledi ve "Milli konulardaki tutumumuz belli. AK Parti Ailesi ve Cumhur İttifakı'nın görüşleri de belli. Bu konularda elimden gelen desteği vermeye geldim" dedi.

Kürsüye çağrılan Mehmet Ali Çelebi'ye Erdoğan rozetini taktı.

whatsapp-image-2022-10-19-at-12-20-45.jpeg

Kürsüde konuşan Çelebi şunları söyledi:

Öncelikle Allah utandırmasın. Neden buradayım? Sayın Cumhurbaşkanım siz canınızla, ben özgürlüğümle, milletimiz de bağımsızlığıyla tehdit edildi. Eğer siz 15 Temmuz gecesi direnmeseydiniz bugün ben kumpaslarda yargılanan komutanlarımız, kardeşlerimiz ve Türkiye'nin önde gelen binlerce ismi o gece aileleriyle birlikte katledilmiştik. Hiçbirimiz hayatta değildik bugün. Daha da önemlisi milletimiz bağımsızlığını yitirmişti. İşte bu nedenle bu millete cellat olan FETÖ zombi teşkilatınıza karşı yanınızdayım. Asker kökenli bir milletvekiliyim. Vücudum vatan toprağından nefesim vatan havasındandır. 1 milyona yakın asker, polis, korucu silah arkadaşım görevinin başında ben aynı zamanda onların onurunu koruyorum. Birçok devre arkadaşım şehit düştü. 40 bine yakın vatan evladı şehit düştü. Kurşun ve şarapnel yağmurlarında, mayın pusularında bir kolum fazla bir bacağım fazla diyerek paramparça vatan olan kahraman Türk askerleri adına bu millete cellat olan hain PKK/PYD terör örgütüne karşı mücadelenizde yanınızdayım. Ve temel gerekçem şu Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurtuluş Savaşı'ndan sonraki en ciddi ve çok cepheli bir egemenlik mücadelesi vermektedir.

Tüm bu cephelerde mücadelemiz akamete uğramadan devam etmelidir. İşte ben de bu nedenle bir Atatürk askeri Kuvva-i Milliye neferi olarak Türkiye yüzyılı mücadelesinde yanınızdayım. Mücadelemiz dirayetimiz mensubiyetinden onur duyduğumuz Türk milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye Cumhuriyeti'nin devamlılığına sonuna kadar destektir.

Kürsü sonrası çocuk talimatı

Çelebi'nin kürsüde yaptığı konuşmanın ardından Erdoğan Çelebi'nin elini sıktı ve "Senin çocuk kaç tane?" diye sordu. Çelebi ise "Bir tane efendim" diye yanıt verdi. Çelebi daha sonra yanında bulunan eşini işaret etti ve "Kariyer" dedi. Erdoğan ise "Olmaz ya çocuk da olmalı" dedi ve "Sayıları artırmak lazım, Allah'tan isteyelim devam. Çocuk çok önemli. Bak PKK'nın 5 tane 10 tane 15 tane var" dedi.

Ne olmuştu?

Cumhuriyet Halk Partisi'nden seçilen ardından Memleket Partisi'ne geçen ve son olarak oradan da istifa eden bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile resmen AKP’ye geçtiğini duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisini partiye davet ettiğini belirten Çelebi, “Yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti'de devam edeceğim” demişti.

'Atatürk'ün askeri olarak AK Parti'de devam edeceğim'

Çelebi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin namuslu ellerinde yetişen asker kökenli bir milletvekili olarak yol haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz milletimizdir. Açıktan tarafım. PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerde olmam düşünülemez! Vatan ve millet bütünlüğümüzü, -FETÖ, PKK terör örgütleriyle kararlı mücadeleyi, -Milli konuları (Mavi Vatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sözde Soykırım, Tezkereler, Savunma Sanayisi) önceleyen siyasi anlayışımın gereği olarak; Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk'ün askeri, Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur ittifakı çatısı altında AK Parti'de devam edeceğim. Kurulan yeni dünya düzeninde bölgemizdeki EGEMENLİK mücadelemiz akamete uğramadan devam etmelidir.

'Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum"

Davet ederek şahsımı onurlandıran Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın dertlerine çareler üretmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok çalışmaya devam edeceğim. Özellikle Kahraman Güvenlik Güçlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin hak ve hukukuna yönelik düzenlemeler için katkı sunacağım. Mücadelemiz, dirayetimiz, direncimiz, inancımız mensubiyetinden gurur duyduğumuz Türk Milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye'nin tarihsel devamlılığına sonuna kadar destektir.

AdminAdmin