Sivas
Giriş Tarihi : 13-10-2022 11:29

SİVAS TSO, GEBZE TİCARET ODASI İLE KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALADI

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile Gebze Ticaret Odası arasında Kardeş Oda Protokolü imzalandı.

SİVAS TSO, GEBZE TİCARET ODASI İLE KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALADI

Gebze Ticaret Odasında gerçekleştirilen programa Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, GTO Başkanı Nail Çiler, Vali Yılmaz Şimşek, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, OSB müdürleri ile iş insanları katıldı.  

SİVAS TSO, TÜRKİYE’DE ÖNCÜ ODA OLMAYA DEVAM EDECEK

Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, odaların işbirliğinin çok önemli olduğunu dile getirerek, “İki A sınıfı akredite odamız bugün kardeş oda oluyor. Odalar arası iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standardının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği ile daha kapsamlı faaliyetler ve projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesine katkıda bulunacak şekilde çalışmalar yapmak, ulusal ve uluslararası ortak projeler gerçekleştirmek amacıyla Gebze Ticaret Odamızla protokol imzalıyoruz. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz, işbirliği, ortak akıl ve istişareye önem veriyoruz. Bu doğrultuda da odalarımızla kardeş oda protokolleri imzalıyoruz. Biz, kağıt üzerinde değil somut projeler ve çalışmalara imza atıyoruz. Türkiye 3. Olan Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızı bu anlamda daha iyi yerlere taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ev sahipliği nedeniyle GTO Başkanımız Nail Çiler ve ekibine teşekkür ediyorum. Gebze Ticaret Odamızla imzaladığımız Kardeş Oda Protokolü kapsamında bir çok örnek projeye ve işbirliklerine imza atacağız. Bizde, kendilerini Sivas’ta misafir edeceğiz. Protokolümüz hayırlı olsun” dedi.

EKEN, İŞ İNSANLARINI SİVAS’A YATIRIM YAPMAYA DAVET ETTİ

Sivas heyeti, Gebze temasları kapsamında Cazibe Merkezi kapsamına alınan Demirağ OSB ile Kocaeli Gebze Güzeller OSB arasında kardeş OSB protokolü imzalandı.

İmza törenine; Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, Vali Yılmaz Şimşek, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan ve iş insanları katıldı.

SİVAS’IN TAMAMI CAZİBE MERKEZİ KAPSAMINA ALINMALI

Sivas’ın yatırımcıların yeni rotası olduğunu ifade eden Başkan Eken, “Sivas’ta ihracat hedefimiz 1 milyar dolar. Bunu gerçekleştirmek için öncelikli hedefimiz Sivas’ın tamamının cazibe merkezi kapsamına alınmasıdır. Demirağ OSB, 6. Bölge teşvik kapsamında olduğu için şuan inanılmaz yatırımcılar geliyor. Yaklaşık 70 firmamıza yer tahsisi yaptık. 10’un üzerinde fabrikamız inşaata başladı. Bir fabrikamız üretime ve ihracata başladı. 70 fabrika üretime başladığında 20 bin kardeşimiz Demirağ OSB’de istihdam edilecek. Demirağ OSB ve Sivas’ın tamamını yatırımın gözdesi haline dönüştürmek için ilimizin valisiyle, belediye başkanıyla Odamızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Protokolümüz hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra Sivaslı iş insanlarıyla kahvaltıda bir araya gelen Başkan Eken ve Sivas heyeti, Gebze Güzeller OSB Başkanı Adem Ceylan'a ev sahipliği nedeniyle teşekkür etti.

Başkan Eken, Sivas’ın yatırım imkanlarıyla ilgili bilgi vererek, iş insanlarını Sivas’a yatırım yapmaya davet etti.

Sivas heyeti, Gebze, Kocaeli ve İstanbul’da çeşitli firmaları ziyaret ederek Sivas’a yatırım yapmaya davet etmesiyle program sona erdi.

AdminAdmin