Sivas
Giriş Tarihi : 09-11-2021 19:19

Yıldızeli Hayvan Pazarı açılışa gün sayıyor

Valimiz Salih Ayhan; DAP, İller Bankası ve Yıldızeli Belediyesince finanse edilerek yüzde 90 oranında yapımı tamamlanan 5 bin hayvan kapasiteli canlı hayvan pazarını yerinde inceledi.

Yıldızeli Hayvan Pazarı açılışa gün sayıyor
Yıldızeli ilçesi ile bölge illere ve ilçelere de hizmet verecek Yıldızeli Hayvan Pazarı'nın açılışına sayılı günler kaldı.

Yaklaşık olarak 30 dönümlük alan üzerine, toplam inşaat alanı 2 bin 400 metrekare olan 3 adet yarı açık padok alanı, 2 bin metrekare açık satış alanı ile 600 metrekare alana sahip sosyal tesis ve donatı alanları da bulunan Yıldızeli Hayvan Pazarı, Amasya, Yozgat, Tokat ve Çorum gibi illerle birlikte bölgeye de hitap edecek.

Yıldızeli’nin Köy Sayısı ve Kırsal Nüfusu ile Bulunduğu Konum Pazara Canlılık Katacak
Vali Salih Ayhan, DAP ve İller Bankası katkıları ile Yıldızeli Belediyesinin öz kaynaklarıyla finanse edilen, Yıldızeli Hayvan Pazarı'nın ilçeye hayırlı olmasını dileyerek, "Sivas'ın Karadeniz’e ve Batı’ya kavşak noktası olan ilçemize hayvan pazarı, büyük hareketlilik katacak. İlimizin hayvancılık potansiyeli çok yüksek ve çok geniş bir coğrafyaya hâkim olduğu için de her bölgenin kendine has özellikleri bulunuyor. Yıldızeli'nin de köy sayısının çok olması, kırsal nüfusunun fazla olması, Yozgat ve Tokat bağlantıları burada ciddi bir hayvan pazarı ihtiyacını ortaya koyuyor. Hayırlı olsun, fikir aşamasından itibaren yoğun bir gayret gösteren başta belediye başkanımız olmak üzere, emeği geçenleri kutluyorum. İlimiz hayvancılığına büyük katkı sunacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
 
AdminAdmin