Sivas
Giriş Tarihi : 09-11-2021 13:21

Ayhan: “10 Kasımlarda değil, her daim hatırlanmalı”

Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83. yılı nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Ayhan: “10 Kasımlarda değil, her daim hatırlanmalı”

Ayhan mesajında; “Türkiye Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde; saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Atatürk, bağımsızlık mücadelesinde millî birlik ve beraberliği tesis ederek, cephede kahramanca mücadele eden büyük bir komutan, Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan, milletlerin tarih hafızasına derin izler bırakan bir liderdir.

İstiklâlimize ve istikbâlimize kasteden iç ve dış düşmanlara karşı millet olarak birbirimize kenetlenmede, millî ve manevî değerlerimizi sonsuza dek yaşatma azim ve kararlılığımızda Atatürk’ün fikir ve düşünceleri dün olduğu gibi bugün de bizlerin yolunu aydınlatmaktadır.

Fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşamına sığdırdığı büyük başarılar dünya milletlerine de örnek olmuştur. Onun ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmak, bizden sonraki kuşaklara da aktarmak en önemli vazifemiz olmalıdır.

Kolay kazanılmadığını bildiğimiz bağımsızlığımızın ve birliğimizin korunmasında Gazi Mustafa Kemal ve O’nun yanında ülkemiz, milletimiz için fedakârca mücadeleye koşan silah arkadaşlarının çabası sadece 10 Kasımlarda değil, her daim hatırlanmalı, ülkemizi yarınlara güçlü ve müreffeh bir şekilde taşıyabilmek temel şiarımız olmalıdır.

“Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek yolumuzu ve yönümüzü çizen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, O’na, Kahraman Silah Arkadaşlarına, Aziz Şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden Şanlı Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Ruhları şad olsun” ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin