Ekonomi
Giriş Tarihi : 27-10-2021 11:49

Akaryakıtta bu kez indirime gidiliyor

Akaryakıt fiyatlarına art arda gelen rekor zamların ardından benzinde bu gece 25 kuruş indirime gidileceği öğrenildi. İndirimin pompaya yansıyıp yansımayacağı bilinmiyor.

Akaryakıtta bu kez indirime gidiliyor

Türk lirasının hızlı ve büyük değer kaybı sonrası akaryakıta peş peşe rekor zamlar gelmiş, litre fiyatları çift haneli rakamlara yaklaşmıştı. Gelen bu büyük zamların ardından bu kez benzinde indirime gidilmesi gündemde.

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyor. Yapılacak bu indirimin pompa fiyatlarına yansıyıp yansımayacağı henüz belli değil.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) yaptığı duyuruya göre, benzine dün 28 kuruşluk zam gelmişti. 

 

Motorin ve LPG için henüz yeni bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

EŞEL MOBİL SİSTEMİ 2022'DE DE DEVAM EDECEK

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı "2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, akaryakıtta eşel mobil sistemi 2022'de de devam edecek. Fiyat artışlarının bir kısmı ÖTV'den karşılanarak satış fiyatına yansıtılmayacak.

AdminAdmin