Gündem
Giriş Tarihi : 21-06-2021 14:12

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt"Türkiyede liyakat sorunu var"

Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir Bozkurt ülkede liyakatın olmadığını bürokrasideki yöneticilerin akraba ve yakınlarına sağladığı iş imkanlarının ülkede haksızlık ve adaletsizliğe yol açtığını belirterek yazılı açıklamada bulundu.

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt

Başkan Bozkurt açıklamasında;"Buradan ülkemizdeki tüm siyasi partilere çağrıda bulunmak istiyorum. Eğer gerçekten iktidarından muhalefetine kadar dürüst ve ahlaklı siyaset yapmak istiyorsanız öncelikle devletin her kademesinde liyakata önem verilmelidir. Tüm iktidardaki ve muhalefetteki siyasetçilerin kendi eş,dost ve akrabalarına devlet kadrolarında iş vermeyi bırakıp liyakat sahibi insanların önü açılmalıdır.

Belediye başkanı, Rektör, Genel müdür ,Yönetim Kurulu başkanı,Bakan vb. Doğrudan atama yetkisi olan kişilerin eş,evlat,kardeş, amca, dayı, yiğen, vb. Usul ve Füru ya göre yakınlarını atama yetkisi çıkarılacak bir kanun ile elinden alınmalıdır. Kendisinden önce çalışıyor ise terfi ettiremeyeceği bir kanunun çıkarılması gerekir. Bu durumu kanunla kontrol altına almamak tamamen kişinin insiyatifine bırakmaktır. Hepimiz sonra gazetelerden okuyup sadece eleştiriyoruz.

Devir teknoloji devri kişi atama yapmak istese bile SGK'nın otomatik olarak işleme almaması sağlanmalıdır.Tüm muhalefet partileri kendi belediyelerinde iktidara örnek kesin çizgilerle bu uygulamayı başlatabilir. Şuan ki durumda hiçbirinin birbirinden farkı yoktur. Ülkemizde liyakat bir kelime olmaktan çıkarılmalı ve devletin her kademesinde aranmalıdır." dedi.

AdminAdmin