Sivas
Giriş Tarihi : 28-10-2020 14:30

COŞKUN: “MİLLİ İRADENİN İLANI 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN”

CHP Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla bir açıklama yaparak;

COŞKUN: “MİLLİ İRADENİN İLANI 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN”

“KAHRAMAN HALKIMIZ, BAŞ KOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÖNDERLİĞİNDE, TAM BAĞIMSIZLIK, ÖZGÜRLÜK VE ULUSAL EGEMENLİK ADINA VERMİŞ OLDUKLARI BÜYÜK MÜCADELENİN SONUCUNDA, BUNDAN DOKSAN YEDİ YIL ÖNCE İLAN EDİLEN CUMHURİYETİ VE ONUN EŞSİZ KAZANIMLARINI HAK ETMİŞLERDİR.

EGEMENLİĞİN KAYITSIZ, ŞARTSIZ TEK SAHİBİ OLAN MİLLETİMİZ, VARLIĞIMIZA VE BAĞIMSIZLIĞIMIZA YÖNELİK HER TÜRLÜ TEHDİT VE SALDIRILAR KARŞISINDA TIPKI CUMHURİYETİ İLAN EDERKEN OLDUĞU GİBİ BU GÜN DE AYNI RUHLA, ONURLU MÜCADELEYİ VERECEKTİR.

GÜCÜNÜ, SAHİP OLDUĞU İKTİDARDAN DEĞİL, VARLIĞINI ADADIĞI HALKINDAN ALAN BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN DE İŞARET ETTİĞİ GİBİ; ‘’CUMHURİYETİMİZ ÖYLE ZANNOLUNDUĞU GİBİ ZAYIF DEĞİLDİR. CUMHURİYET BEDAVA DA KAZANILMIŞ DEĞİLDİR. BUNU ELDE ETMEK İÇİN KAN DÖKTÜK.

CUMHURİYET EVLATLARI OLARAK BİZLER, DEVRİMLERİN IŞIĞINDA, AYDINLIK VE ÇAĞDAŞ GELECEĞE TAŞINARAK, CUMHURİYET ŞEHİTLERİ TARAFINDAN HALKIMIZA VE BİZLERE EMANET EDİLEN, LAİK DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE KARŞI OLAN VAZGEÇİLMEZ SORUMLULUKLARIMIZIN FARKINDAYIZ. ÜLKEMİZE VE HALKIMIZA KARŞI YAPILAN İHANETLER, KARŞIMIZA ÇIKARILAN ENGELLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA OLSUN, HALKIMIZA OLAN İNANCIMIZ VE CUMHURİYETE OLAN BAĞLILIĞIMIZDAN ALDIĞIMIZ GÜÇLE, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZDEN ASLA TAVİZ VERMEDEN GÜÇLÜKLERİ TEKER TEKER AŞACAĞIZ. BARIŞ, HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE YAŞANACAK BİR TÜRKİYE’NİN YENİDEN İNŞASI İÇİN, VARLIĞIMIZIN GARANTİSİ OLAN CUMHURİYET VE ONUN EŞSİZ KAZANIMLARINA HEP BİRLİKTE SAHİP OLUNMASI ÇAĞRISINDA BULUNUYOR, BU DÜŞÜNCELERLE CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BAŞTA OLMAK ÜZERE, BÜTÜN ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ MİNNET VE RAHMETLE ANIYOR CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 97. YILINI KUTLUYORUM” ifadelerine yer verdi.

İl Başkanı Coşkun'a yçneticileri, parti üyeleri, CHP PM Üyesi - Sivas Milletvekili Ulaş KARASU ve  CHP Sivas Merkez İlçe Başkanı Celal Abbas ASLAN da eşlik etti.

AdminAdmin