Sivas
Giriş Tarihi : 30-08-2020 04:13

COŞKUN: “YAŞASIN LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ, YAŞASIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”

Sivas CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun 30 Ağustos Zafer Bayramının 98'inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

COŞKUN: “YAŞASIN LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ, YAŞASIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”

Sivas CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun şunları söyledi:

"BUGÜN AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZIN ÖZGÜRCE DALGALANDIĞI, ATALARIMIZDAN KALAN BU TOPRAKLARIN VATAN OLDUĞU GÜNDÜR.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI.

BİLMEYEN, ANLAMAYAN KUTLAMAYAN KALMASIN Kİ,  BUGÜN PARLAK ZAFERLERLE DOLU ŞANLI TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ DÖNÜM NOKTALARINDAN, TARİH BOYUNCA HÜRRİYET VE İSTİKLALE TİMSAL OLMUŞ, AZİZ MİLLETİMİZİN ORTAYA KOYDUĞU MÜCADELE BAKIMINDAN BÜYÜK ANLAM İFADE EDEN, 26 AĞUSTOS’TA BAŞLAYIP, 30 AĞUSTOS’TA MUSTAFA KEMAL’İN BAŞKUMANDANLIĞINDA TÜRK ORDUSUNUN ZAFERİYLE SONUÇLANAN MEMLEKET TOPRAKLARININ GERİ ALINDIĞI, ÜLKEYİ ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞANLARIN GELDİKLERİ GİBİ GİTTİKLERİ GÜN.

BUGÜN BAĞIMSIZLIK AŞKIYLA YANAN, VATAN UĞRUNA RUHLARI PAHASINA CAN VE KAN VEREN, BİZLER İÇİN KENDİLERİNDEN VAZGEÇEN ATALARIMIZIN BABALARIMIZA, HOCA ANALARIMIZA SELAM DURACAĞIMIZ GÜN.

BUGÜN AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZIN ÖZGÜRCE DALGALANDIĞI, ATALARIMIZDAN KALAN BU TOPRAKLARIN VATAN OLDUĞU GÜN.

BUGÜN BÜYÜK TAARRUZUN, BAŞKUMANDANLIK MEYDAN MUHAREBESİ’NİN 98 YIL EVVEL ZAFERLE SONUÇLANDIĞI GÜN.

BU ZAFER TAM BAĞIMSIZ ANLAYIŞLA BİRLİKTE LAİK VE DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN DE YOLUNU AÇMIŞ TÜRK ULUSU GÖSTERDİKLERİ ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİYLE TÜM ULUSLARA ÖRNEK OLMUŞTUR. ZAFERDEN 98 YIL SONRA BUGÜNDE ÜLKEMİZE, CUMHURİYETİMİZE, DEMOKRASİMİZE, BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZE KAST ETMEYE ÇALIŞANLAR TÜRK MİLLETİNİN CESUR MÜCADELESİ KARŞISINDA ASLA BAŞARILI OLAMAYACAKLARINI ÇOK İYİ BİLMELİDİRLER.

BUGÜN O GÜN. BUGÜNÜMÜZ, ZAFERİMİZ, BAYRAMIMIZ, MEMLEKETİNİ SEVEN HEPİMİZE KUTLU OLSUN. YAŞASIN LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ, YAŞASIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK"

AdminAdmin