Sivas
Giriş Tarihi : 03-07-2020 01:40

CEM VAKFI GENEL BAŞKANI DÖNER’DEN, BAŞKAN BİLGİN’E ZİYARET...

Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve yönetimi Belediye Başkanı Hilmi Bilgini makamında ziyaret etti. 2 Temmuz anma etkinliklerine katılmak üzere ilimize gelen Cem Vakfı Genel Başkanı Döner ve Yönetim Kurulu üyeleri Başkan Bilgin ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

CEM VAKFI GENEL BAŞKANI DÖNER’DEN, BAŞKAN BİLGİN’E ZİYARET...

2 Temmuz anma etkinlikleri için ilimize gelen Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve Cem Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Döner “Belediye Başkanı olarak sizin din, dil ve renk ayrımı yapmadığınızı biliyoruz. Bugün yıllar önce Sivas’ta yaşanan olayda hayatını kaybeden canlarımızı anmak için bir aradayız. Günün ilk saatinde eski Madımak Otelini ziyaret ederek Valimiz, Belediye Başkanımız ve İl Protokolümüzle birlikte anı köşesine karanfil bıraktık, dua ettik. Orada hayatını kaybeden tüm canlarımızın ruhları şâd olsun.” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Geçmişte yaşanan Madımak Olayında hayatını kaybeden 37 kardeşimizin anısına Sivas bilim ve kültür merkezimizi ziyaret ederek anı köşesine karanfil bıraktık, dua ettik. Yüzlerce yıldır barış ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bu kadim coğrafyaya leke sürmek isteyen dışarıdaki karanlık ellerin senaryosunu yazdığı ve şehrimizde sahnelediği Madımak Olayının üzerinden tam 27 yıl geçti. Bu elim hadise sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz.” dedi.

AdminAdmin