Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri
Giriş Tarihi : 18-06-2020 02:26

DEMİRKAYA’DAN BAŞKAN MUSTAFA EKEN’E ZİYARET

İnternet Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü ve Ulusal Basın Temsilcisi Uzm. Oğuz Demirkaya, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret etti.

DEMİRKAYA’DAN BAŞKAN MUSTAFA EKEN’E ZİYARET

İnternet Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü ve Ulusal Basın Temsilcisi Uzm. Oğuz Demirkaya, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret etti.

Platformumuz ve herkesim tarafından sevilen Sivas’ta önemli çalışmaları ile göz dolduran, dikkat çeken Başkan Eken ve çalışma arkadaşları kamuoyu tarafından büyük takdir topluyor.

Mustafa Eken ile bir süre Sivas’ın geleceği noktasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Demirkaya; Eken’ın önümüzdeki süreçte Sivas’ta güzel yatırımların ve istihdamı arttıracak ve iş barışını sağlayacak önemli çalışmalarda bulunduklarının müjdesini verdi. 

Kutuplaşmanın, karşılıklı didişmenin Sivas’a büyük zarar verdiğini ifade eden Eken "Türkiye için Değişim Başlıyor” ifadeleri dikkat çekerken;  “biz şehirdeki beklenti ve talepleri iletiyoruz, her ortamda iletmeye devam edeceğiz” söylemleri çok samimi bulundu.

Sivas’ın tanıtımına önem verilmesi gerektiğine vurguda yapan Eken “biz, sizlerle aylardır uyum içerisinde şehrin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda çalışıyoruz. Ama belli bir kesim sanki bizim basın ile aramızda sorun sıkıntı varmış gibi bir algı oluşturmaya çalışıyor. Bu tür basit oyunlar bizi ayrıştırmaz birleştirir” ifadelerine yer verdi.

Eken konuşmasın devamında “Şehri dizayn etmeye niyetlenenler unutmasınlar Sivas sevdalıları, bu şehrin çıkar menfaatleri için elini değil gövdesini taşın altına koymaktan çekinmemektedir. Her zaman yan yanayız, kol kolayız. Bizi karşı karşıya getirmeye çalışanlar unutmasın, herkes bu şehrin öz evladı, söz konusu Sivas’ın çıkar ve menfaatleri ise bizler basınımız ile en önde oluruz” dedi.

Demirkaya ise ziyarete; STSO Başkan Mustafa Eken’e sizin gibi düşünmeyen hiç kimseye Cenab-ı Allah Sivas’ta ne yeni dönemde Rektörlük ne yöneticilik ne hizmetlerin devamını nasip etmesin inşallah, Sivas aksini hak etmiyor, Sivas’ın en çok takip edilen, somut olarak ortada olan ajanslar hariç tek Ulusal çıkış kapısı bizler sonuna kadar sizin ve arkadaşların, dostların bizi bilen, ötekileştirmeyen, önemseyen hiçbir ayrım gözetmeden peşinen düşmanlık geliştirmeyen herkesin yanındadır” dedi.


Görüşme sonunda; farklı bir Sanatsal yeteneğe, beceriye sahip olmasıyla dikkat çeken Oğuz Demirkaya; Başkan Mustafa Eken’e el emeği göz nuru tamamen el işçiliği ile kendisinin yaptığı Bakır Rölyef Portre çalışmalarını hediye etti.

AdminAdmin