Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
Giriş Tarihi : 16-11-2019 02:21

Bilim ve Teknoloji Üniversitesini Tercih Eden Akademisyenlere Finans Desteği Sağlanacak

Sivas’ta eğitime katkı sağlamak amacıyla 'Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Akademik Personelinin Desteklenmesine Yönelik Protokol İmza Töreni' düzenlendi.

Bilim ve Teknoloji Üniversitesini Tercih Eden Akademisyenlere Finans Desteği Sağlanacak
Tarihi Valilik Binası Dr. Hasan Canpolat Toplantı Salonunda düzenlenen programda, Sivas Valiliği himayelerinde Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Hizmet Vakfı ile Sivas Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Kurma ve Destekleme Vakfının katkılarıyla Sivas'a kazandırılacak projenin detayları kamuoyuyla paylaşıldı. 
 
Akademisyenlere 2 Bin TL Destek

Projeyle Sivas’ta kurulan Bilim ve Teknoloji Üniversitesini tercih edecek akademik personelin, üniversite bünyesinde istihdamının sağlanması için ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak maddi desteğin sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda üniversiteyi tercih eden akademisyenlere 2020 yılından başlamak üzere 2025 yılına kadar her ay 2 bin TL ödeme yapılacak. 
 
“Üniversitemizi 5 Yıl Boyunca Destekleyeceğiz”

Programda konuşan Vali Salih Ayhan, projenin Sivas’ın eğitim hayatına ivme kazandıracağını ifade ederek, "Cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize, bakanlarımıza, geçmişten bugüne kadar hazırlık yapıp bu fikri olgunluğa eriştirenlere teşekkür ediyorum. Bu kapsamda Sivas Hizmet Vakfı mütevelli heyeti ile görüşerek 5 yıl boyunca Bilim ve Teknoloji üniversitemizi ve akademik personeli destekleyecek bir çalışma hazırladık.  Akademisyenlere finans katkısı olarak 5 yıl boyunca her ay 2 bin TL verilecek. Amacımız tüm kurumlarımızın bu konudaki hassasiyetini ve duyarlılığını kamuoyuyla paylaşmaktır. Üniversitemizin fiziki yapısının bir an önce sisteme girmesini ve personel konusunda sağlıklı bir istihdam sağlanması için biz üzerimize düşeni yaparak personelimizi destekleyeceğiz.” dedi. 
 
1100 Öğrenciye Burs Verilecek.

Vali Salih Ayhan, Sivas Hizmet Vakfı tarafından üniversite öğrencilerine verilecek burslarla ilgilide açıklamalarda bulunarak, ilimizde okuyan 1100 öğrenciye her ay 200 TL burs verileceğini söyledi. Burs başvurusu incelemelerinin tamamlandığını, önümüzdeki hafta burs almaya hak kazanan öğrencilerin de listelerinin yayımlanacağını dile getiren Vali Ayhan, ödemelerin 25 Kasım’da yapılacağını söyledi. 
 
“İnsana Yatırım Yapmak Çok Önemli”

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul’da “Üniversitemizin akademik personelinin temin edilmesine yönelik hazırlanan çalışmayı çok önemli buluyorum. Asıl olan insana yatırımdır. Üniversitemiz çalışkan, genç, dinamik ve nitelikli akademisyenler olduğu sürece şehrimizin önünü açılacak, bilimsel ve teknolojik araştırmalar yapacaktır.” şeklinde konuştu.
AdminAdmin