Gündem
Giriş Tarihi : 20-02-2015 00:11

TECRÜBELİ İSİM ABDULLAH GÜLER AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI

Sultangazi Belediyesi Kurucu Meclis Üyesi Abdullah Güler’de TOKİ Baş Hukuk Müşavirliği görevinden istifa ederek, Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

TECRÜBELİ İSİM ABDULLAH GÜLER AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI

2009 yıllında Sultangazi’den Kurucu Belediye Meclis Üyesi seçilen Sivas'lı Hemşerimiz Av. Abdullah Güler, yapmış olduğu başarılı çalışmalarla gündeme geldi. Sultangazi Belediye Meclisi Meclis 1. Başkanvekiliği görevinde de bulunan Güler, zaman zaman yapmış olduğu sivri çıkışlarla muhalefetin “Belalısı” olarak görüldü.

 

2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği görevi sona eren Av. Abdullah Güler, Başbakanlığa bağlı TOKİ Baş Hukuk Müşavirliğine atandı. Kurt siyasetçi Güler, geçtiğimiz günlerde bu görevinden istifa ettiğini ve Milletvekili aday adayı olduğunu kişisel Twitter adresinden takipçileriyle paylaştı.

capture-20150219-175901

 

ABDULLAH GÜLER KİMDİR?

 

1969 yılında Sivas`ta doğdu. İlk-orta ve lise tahsilini Sivas`ta tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1994 yılında bu fakülteden mezun oldu. 1996 yılından bu yana Beyoğlu Bölgesinde serbest avukatlık yapmaktadır. 2001 yılında Ak Parti`nin kuruluşu ile birlikte İl Başkanlığı`nda, Seçim İşleri ve Sekreterlik Birim Başkanlıklarının değişik komisyonlarında görev aldı.

 

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Sultangazi İlçesinden Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Sultangazi Belediye Meclisinde Meclis 1. Başkan Vekilliği görevine seçildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğini de yaptı. AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Değişik Sivil Toplum Kuruluşlarında Kurucu Üye ve Hukuk Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Güler son olarak TOKİ’de Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yapmaktaydı.

AdminAdmin