Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
AK Parti'den bomba yerel seçim
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, "Yerel s
Bedelli askerlik yerleri ve ce
Bedelli askerlikle ilgili herkesin merak ettiği Bedelli askerlik yerleri ve celp
AKP’nin yeni MKYK’sı belli old
27.dönemden 42 milletvekili 8 milletvekili olmayan üye ve 29 yeni üye var. Liste
Erdoğan, yeniden Genel Başkan.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1380 oy ile yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi.
BİR MİLLETVEKİLİ DAHA SİVAS CU
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile ilg
HEDEF DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞMAK…

HEDEF DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞMAK…

  Bu yazı 13 Eylul 2010, Pazartesi 21:18:23 eklenmiştir. 3515 kez okunmuştur.
Yazar : Denizalp DEMİRKAYA


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Değerli İnternet Gazeteciler Derneği sevdalıları, bilindiği üzere yıllardır platformumuz haber ve bilgi verme amacı başta olmak üzere, memleket ve ülke mesellerini yakından takip etmiş, önemli haberlere imza atmış, hiçbir ticari ve şahsı beklenti içerisine girmemiştir.

 

İnternet Gazeteciler Derneği; kültürel, ekonomik, eğitim, siyaset, haber ve gündem özel gibi birçok kamusal görevi yerine getirerek toplumda önemli ve aranan bir güç unsuru haline gelmiştir.

 

Bunu yapmaktaki tek amacımız daha geniş kitlelere ulaşmak, daha şeffaf ve demokrat Türkiye hayalimizi hep beraber gerçekleştirmektir.

 

Bu yolda belirli bir okuyucu kitlesine ulaşan, gönüllerde taht kurmuş, büyük bir hayran kitlesine sahip olmuş İnternet Gazeteciler Derneğimize bağlı yayın organlarımız oldukça önemli mesafeler kaydetmiştir.

 

Kitle iletişim araçlarının amacı; düşünce, fikir ve haberleri çok kısa zamanda geniş kitlelere ulaştırabilmektir. Yazılı olarak çıkartmaya başladığımız ve sizlerinde yoğun ilgisinin olacağını düşündüğümüz bu haber bültenimizin amacı, İnternet ile tanışma imkânı yakalayamamış, yayınlarımızı okuyamamış daha geniş kitlelere, gruplara ve sosyal çevrelere ulaşmaktır.

 

İnternet Gazeteciler Derneği; İşlevi açısından ülke genelinde vazgeçilmez bir konuma gelirken, Sivas'ta bazı önyargılar içerisinde olan siyasi kesimler tarafından adeta yok sayılmış ancak gerçek Atatürkçü, milliyetçi, aydın ve ilerici çevreler tarafından önemli bir kitle iletişim aracı, etkin, çağdaş bir organizasyon olarak hafızalara kazınmıştır. Halkın, emekçinin, işçinin, mağdurun, yoksulun gerçek sesi haline gelmiş, toplumları ve kültürleri, kamu kurum ve kuruluşlarını doğru yola sevk etmekte, yeri doldurulamaz bir konuma ulaşmıştır.

 

Bazı kesimler tarafından, korkulu bir rüya olarak ta görülen İnternet Gazeteciler Derneği ve bağlı basın yayın organları, üniter devlet yapısı, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünün ve iç huzurunun sağlanması söz konusu olduğunda en ufak bir taviz vermeyi düşünmemiştir.

 

Yayınlarının toplumun milli ve manevi değerlerine ve Türk aile yapısına aykırı olmamasına azami özeni göstermiştir.

 

Tüm bunlara rağmen, eleştiriye tahammülü olmayan bazı kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, bunların başında da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimi gelmektedir; İnternet Gazeteciler Derneğinin ve bağlı basın yayın organlarının yaptığı haklı haberlerden dolayı anlamsız bir düşman, düşmanlık içerisine girmişler, kin ve nefret duygularının esiri olmaktan kendilerini alıkoyamamışlardır.

 

Şuanda iş başında bulunan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimi iki yıldır, güzele, doğruya ve daha yükseğe nasıl ulaşabiliriz sorularını ve beklentilerini adeta görmezden gelmişler,  eksik kalan yönlerini güçlendirmiş olarak halkın karşısına çıkmaları gerekirken, olumsuzlukları bütün ayrıntılarına kadar tartışarak çözüm üretmeleri gerekirken, her geçen gün daha da dibe vurarak, toparlanması mümkün olmayan bir hale gelmişlerdir.

 

Hiçbir beklentiye cevap veremeyen, Sivas'a ve çevresine heyecan katamayan üniversite yönetimi, iki yıldır, her birisi kendi alanında birer otorite olmuş 100'e yakın bilim insanını adeta göçe zorlamış ve nihayetinde Sivas'tan ayrılmalarına zemin hazırlayarak, çok sayıda insanın ekmeği ile oynamışlardır.

 

Hz Mevlana şöyle der: "Sorun cahil olanda değil, Sorun kendini âlim sananda" bu veciz sözden de anlaşılacağı gibi eleştiriye açık olmak öz güven gerektirir. Olgunluk gerektirir.

 

Eleştirilmeyi sevmeyenler hoşgörüsüz diktatör ve kibirli insanlardır. Makam ve mevki sahibi olanların eleştiriye açık olması hem kendilerinin hem de toplumun menfaatinedir. Bu nedenle hakaret edilmediği sürece bütün eleştirilere açık olmamız en doğrusudur.

 

Şeyh Sadi Şirazi ise eleştiri hakkında şöyle der: "Olgun bir adamı dost isterseniz tenkit edin,

Basit bir adamı dost edinmek için ise methedin" Bir kimsenin yüzünüze karşı övmeye hakkı olduğu gibi, Yüzünüze karşı eleştirmeye de hakkı olmalıdır.

 

Ve Napolyon'un sözü ile noktayı koyalım; "Yapıcı bir eleştiri akılları güçlendirir, Ahmakları öfkelendirir"

 

Umarım eleştirilerimiz hep birlikte daha güzel günler yaşamamıza vesile olur.

İnternet Gazetecileri Derneği Bültenimizin başta Sivas'ımıza, Ülkemize ve Milletime HAYIR'lar getirmesini diliyor, şeker bayramınızı kutluyor, bir sonraki sayıda yeniden buluşmayı ümit ediyorum.

 

Kaynak: İnternet Gazeteciler Derneği Bülteni


Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
AK PARTİLİ
Haklısınız
SİZİ HERGÜN TAKIP ETMEKTEYIM. ÖZELLİKLE ÜNİVERSİTE İLE İLGİLİ HABERLERİNİZİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM. SİVASIN BACASIZ FABRİKASI KONUMUNDA OLAN ÜNİVERSİTEMİZİN DURUMU HİÇ PARLAK DEĞİL BİZLERDE ÜZÜLEREK ŞUAN İÇİN SUSKUN TAKİP ETMEKTEYİZ. REFARANDUM SÜRECİNDEKİ HABERLERİNİZ YALNIZ HEP TEK TARAFLIYDI BU NOKTANIZI ELEŞTİRMEDEN GEÇEMEYECEĞİM. YALNIZ YİNEDE BİR AK PARTİLİ OLARAK SİZLERİ OKUYOR VE TAKİP EDİYORUM.REKTÖRÜN KILIÇDAROĞLUNUN YEMEĞİNE KATILIŞI İLE İLGİLİ HABERİNİZ CAMİAMİZDA ÇOK KONUŞULDU. SİZİN DÜNYA GÖRÜŞÜNDE OLANLARDA OLMAYANLARDA SİZİ TAKİP EDİYOR BU GÖZARDI EDİLMEYECEK BU ÖNEMLİ BİR DURUM. HER KESİMİN TARAFSIZ SESİ OLMANIZI ARZU EDİYORUZ. BU MEMLEKET HEPİMİZİN. TEBRİK EDİYORUM. BU REKTÖRÜNDE SEÇİMLERDEN SONRA OLMAYACAĞININ DA SİZLERE MÜJDESİNİ ŞİMDİDEN VERİYORUM, ÇÜNKÜ BEKLENENLERİ YERİNE GETİREMEDİ KOLTUĞU DOLDURAMADI HAK EDEN BİRİ OLMADIĞINI HEP BİRLİKTE GÖRDÜK.
Ülkücü Metin
TEK CENGAVER
Sen Cengâver, Milliyetçilerin, Ulusalcıların, bu Vatanı seven tüm Solcuların, Atatürkçülerin, Devrimcilerim tek ve gerçek sesi oldun. Çizginden şaşmadın.Yolun açık olsun. Yeni gazetenizin de çok ses getireceğinden hiç kuşkum yoktur. Allah muaffak eylesin. Çerkez’in kahvesinde ve birçok farklı ortamlarda gördüm, herkesinde ilgi ve merakla okuduğuna şahit oldum. Hiç hız kesmeden devamını bekliyoruz. Bugünün yarını da var. Tek tek her şeyin hesabı Allah’ın izni ile çok yakın zamanda hesabı sorulacak. ÖNÜNDE, ARKANDA, SAĞINDA, SOLUNDA DEĞİL, HEP YANINDAYIZ.
Hak adına
Sende olmasan
Sevgili Oğuz bey, sende olmasan bu garip, guraba,yoksul, muhtaç, kimsesiz üniversite personeli ne yapardı. Sen sessimiz oldu, Allah senden ve tüm arkaşlarından, destek olan herkesten razı olsun, tuttuğun altın olsun. Çok haklısın, tüm bu gayretleriniz uğrunda büyük mağduriyetler yaşanınız. Umarız ve bekleriz ki önümüzdeki süreçte daha büyük makamlara ve mevkilere gelesiniz. Dualarımız sizinle. Allaha emanet olun.
TARIK GÜNEŞ
HAYIRLI OLSUN ...
Sivas'ın ilk haber portalı olan www.haber58.com olarak derneğinizin yeni ve basılı bir yayın organına kavuşmasına sevindim. İlimize ve ülkemize faydalı hizmetler sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı Olsun. HABER58.COM
çalışan personel
katılıyorum
gerçekten güzel bir yargı. Hak nedir bilmeyen insanlara kaldık ne yapacağız bilemiyor.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 

Diğer Denizalp DEMİRKAYA Yazıları
Dua
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.