Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE YAZ
Cumhuriyet Üniversitesinde Yönetmeliklere ve mevzuata aykırı uygulamalar olduğun
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENC
Müftülük yasasının Meclis Genel Kurulu’na geleceğinin öğrenilmesinin ardından Cu
"ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNİN UYGULA
Birçok olumsuz, kayırmacı uygulama ve icraatlar ile medya aracılıyla kamuoyunun,
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN İSTEĞİ
Sivas'ta 40 yıldır telli çalgı imalatı yapan Mustafa Karaoğlu, bir üniversite öğ
SİVAS TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İÇİN
AK Parti Sivas İl Başkanı Avukat Ziya Şahin, Sivas Teknik Üniversitesinin kurulm
YAŞAR KARAKELLE ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

YAŞAR KARAKELLE ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

  Bu haber 18 MAYIS 2013, Cumartesi 15:49:07 eklenmistir.
YAŞAR KARAKELLE ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU ........

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Girişimci İşadamı Yaşar Karakelle, iktidarın uyguladığı ekonomik program neticesinde yaşanmakta olan mevcut finansal durumun son derece başarılı olduğunu; ancak Türkiye'nin halen beklenen seviyede olmamasıın en temel sebebinin, iktidar-muhaleet ilişkisindeki konjonktüre ve teammüllere aykırı dengesizlik olduğunu ifade etti.

YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Girişimci İşadamı Yaşar Karakelle, Türkiye siyaseti ve toplumsal hoşgörü konulu bir basın açıklaması yaptı.

Türkiye siyasetinin mevcut yaşanan dönemdeki en büyük kaybının, siyasal düşünceler tarihinin hiçbir döneminde görülmeyecek ölçüde kötü bir muhalefete sahip bulunması olduğunu da hatırlatan YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Girişimci İşadamı Yaşar Karakelle, 'Dünyanın hiçbir ülkesinde, iktidarın sevdiği bir muhalefet olmaz. Ama Türkiye'de, iktidar; her ne kadar başarılı politikalar üretse de, asıl başarısını muhalefetin başarısız ve diayetsiz muhalefet politikalarından elde etmektedir. Bu kötü muhalefet, sadece anamuhalefet partisinde değil, muhalefettik tüm partilerde sergilenmektedir ve bu durum sadece siyasete değil, Türkiye'ye de zarar vermektedir' şeklinde konuştu.

Köstekleyici değil, tavsiye edici muhalefet

Özellikle anamuhalefet partisinin, tamamen köstekleyici politika izlemesinden kaynaklanan bir kaos ortamı yaşandığın da savunan YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Girişimci İşadamı Yaşar Karakelle, sözlerine şu şekilde devam etti:

‘Anamuhalefet partisinin mevcut lideri, yönetici vasfına sahip, son derece vizyonlu bir kişiliğe sahiptir. Ancak, gerek eski yöneticilerin desteklediği parti içi muhalefet, gerekse  bunlara bağlı olarak sergilenen ayrılıkçı tablo, söz konusu siyasi partinin suyasal güvenilirliğini günden güne yitirmesine neden olmaktadır. Diger bir muhalefet partisi de, sertliğini artık bir tarafa bırakmalı, daha yumuşak, çok daha paylaşımcı bir siyaset sergilemelidir. Zira dünya siyaset tarihinde ilk defa, kötü muhalefet yüzünden, iktidar iktidardayken güçlenmiş, muhalefet ise muhalefetteyken yıpranmıştır…’

Kaos ortamının yararı yok

Siyasette yaşanan kaotik durumun, ekonomiye hem direk, hem endirek zarar verdiğinin açık bir gerçek olarak siyasi partilerin karşısında durduğunu da hatırlatan YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Girişimci İşadamı Yaşar Karakelle, dingin siyasi ortamlarda, devletin daha müreffeh bir süreç yaşayacağının unutulmaması lazım geldiğini de vurguladı. YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Girişimci İşadamı Yaşar Karakelle şunları söyledi:

‘İşsizlik sorunu yine istenen seviyede düzelmemiştir. Her ne kadar kayıt dışı istihdama yönelik yaptırım ve diğer mücadeleler başarılı görünse de, eksikilkler ve aksaklıklar mevcuttur. Bunda da muhalefetin başarısız politikalarının katkısı ne yazık ki büyüktür. Oysa hoşgörülü ve iktidarla kucaklayıcı ve paylaşımcı ortamlarda, müteşebbüs de, o ölçüde önünü görecek, yatırım riskine girecek ve istihdam sağlamış olacaktır. İstihdam çoğalması da, tıpkı Şeyh Edebali’nin yüce öğüdünde dile getirdiği, ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözlerinde olduğu gibi, devletin daha da iiy yaşamasına olanak sağlayacaktır. Şu da gözden kaçırılmamalıdır ki, o da bizim toplumsal olarak muhafazakar bir yapıya sahip olmamızdır. Sorunları yartan da bu muhafazakarlık ruhudur, çünkü sadece uç sağ ya da merkez sağ iktidar partisi değil, anamuhalefet partisi de kendi içinde muhafazakar bir yapı sergilemektedir. İşte bu muhafazakarlık, beraberinde; tahammülsüzlüğü ve ‘Ben bilirimcilik’ ile ‘Tek doğruculuk’u getirmektedir. Oysa hoşgörü ve tahammül; tüm toplumda çok daha mutlu bir psikoloji yaratacaktır…’ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.