Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
“ÜLKENİN BARIŞMAYA, KUCAKLAŞMA
Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Sivas kent meydanında
Bazı döviz büroları alım-satım
Spekülatif hareketlerden dolayı gün içerisinde ani yükseliş ve düşüşler yaşayan
İnce’den çok konuşulacak harek
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Ziraat Bankası TBMM Şubesi'ne g
Muharrem İnce: ''Seçildiğim gü
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Düzce'deki mitinginde kendisinin Cumhurbaşkan
FETÖ'cünün ByLock savunması şa
Adana'da FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ'cünün ByLock savunması şaşırttı.
KESKİN İDDİA; CÜ'DE BIÇAK PARASI

KESKİN İDDİA; CÜ'DE BIÇAK PARASI

  Bu haber 07 ARALIK 2011, Carsamba 12:38:51 eklenmistir.
KESKİN İDDİA; CÜ'DE BIÇAK PARASI Sağlık Bakanlığının çıkarmış olduğu kanunla birlikte artık hiç bir sağlık kuruluşu ve doktor bıçak parası alamayacak.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ancak son günlerde ortaya atılan bir iddia Cumhuriyet Üniversitesini olumsuz etkileyeceğe benziyor.

 

İddianın kaynağı bazı hasta ve hasta yakınları. Hasta ve hasta yakınlarına göre üniversite de görev yapan bazı profesör ve doçent doktorlar unvanlarının yüksek olması ve hastalarla uğraşmak istemedikleri için bıçak parası talep ediyorlar.

 

Son günlerde Cumhuriyet Üniversitesinde ki yaşanan olumsuz olaylar üniversite nereye koşuyor sorusunu gündeme getirdi. İstifa ve görevden almalarla sarsılan Cumhuriyet Üniversitesinde oraya şimdi yeni bir iddia atıldı.

İddianın kaynağı hasta ve hasta yakınları ile bazı üniversite çalışanları. İddialara göre üniversitede görev yapan bazı profesörler ve doçent unvanına sahip doktorlar kıdemlerinin yüksek olmasından dolayı hastalara bakmıyorlar. Bazı hastalar ise uzman ve pratisyen doktorlara güvenmediği için profesör ve doçentlerden yardım istiyor.

İşte tam bu noktada ise film kopuyor ve hocaların bazıları bu hastalardan ya bıçak parası talep ediyor yada muayene etmekten kaçınıyor. Ancak zaten ortada net bir gerçek var ki oda şuanda bir çok hastanın da şikayetçi olduğu konulardan bir tanesi olarak gösterilen hocaların hastalara bakmaması konusu.

Bazı bölüm başkanları, profesörler, doçent ve yardımcı doçent doktorlar zaten hastalara bakmıyor ve kendi yerlerine ya uzmanlar yada son sınıf veya da yeni mezun olmuş doktorlar hastalarla ilgileniyor. Bu gerçeğin net bir şekilde bilindiği de tüm kamuoyu tarafından ifade ediliyor.

Ancak bu iddialardan sonra bundan 5-6 yıl önce de gündeme gelen ve bir doktorun bir mobilya mağazası sahibinden çocuğunun ameliyatı için bıçak parası aldığı haberleri akıllara geliyor.

Hatta bir iddiaya göre ise Rektör Prof. Dr. İlyas Dökmetaş kendisine bazı yakın isimlere de bıçak parasının alındığı iddilarını sorduğuda üniversite içerisinde şaşkınlıkla karşılanıyor ve sürekli dile getiriliyor.

Eğer bu iddialar doğruysa ve bıçak parası alınıyorsa bakalım Rektör Dökmetaş nasıl bir yol izleyecek ve bu iddaların üzerine giderek bu olumsuzlukların son bulmasını sağlayacak mı?  Yoksa Dökmetaş bu iddiaların üzerine gitmeyip sessizmi kalacak?

 

Sivas PostasıETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!
PARANIN DİNİ-İMANI YOKTUR DERLER...
TATLI ŞEYDİR PARA. ÇALIŞMAYAN ADAMI ÇALIŞTIRIR.
MİSKİNİ AÇAR, GAZ VERİR. İNSANI COŞTURUR. KOLTUĞA DAHA DA YAPIŞTIRIR.HIRSLANDIRIR. AH PARA SEN NELERE KADİRSİN. YERİ GELİR ARKADAŞINA BİLE SIRTINI DÖNERSİN. HAKTAN, HUUKTAN BAHSEDENLER KENDİ CÜZDANALARI BAŞKASINDAN FAZLA DOLDUĞU SÜRECE SES ÇIKARMAZLAR. AMA BAM TELLERİNE BİR BAS FERYAT FİGAN. AH PARA SEN NELERE KADİRSİN. BİR ŞEY ÜRETMEDEN PARA KAZANMAK KURAL ARTIK GÜNÜMÜZDE. LÜKS YAŞAM TUTKUSU, GÜZEL ARABA, GÜZEL EV, GÜZEL ELBİSE, GÜZEL TATİL İÇİN ÖNCE İŞİNİZİ İYİ YAPACAK, ADİL OLACAK, NALICI KESERİ GİBİ HEP BANA DEMEYECEKSİNİZ. ERDEMLİ OLMAK BİR ASALETTİR UNUTMAMAK LAZIM. MAALESEF BUGÜN ÜLKE BU DURUMDA.
bunlar bilinir yıllardan beri.
özellikle bazı hocalar(!) hastane çalışanlarının
yakınlarına bile para ister. rnek mi: şimdi veripte utandırmayalım (!). hastanede zaten biliniyordur. ama bu duruma göz yumanlarda suç.açacaksın soruşturmayı görecek anyayı...BU MESLEK DÜRÜST VE ERDEMLİ İNSANLARIN MESLEĞİDİR. İKİ KURUŞ İÇİN MESLEKİ VE İNSANİ ŞEREF AYAKLAR ALTINA ALINIRSA ZAMANI GELİR BİRİLERİ BEDEL ÖDER ELBETTE. HAKSIZ KAZANÇ ER YA DA GEÇ ÇIKAR KİŞİDEN. ALLAH AKL-I SELİM, ADİL VE HAKKANİYETLİ İNSAN OLMAYI NASİP ETSİN.
bilinen
gerçekler
Yeni birşey değil ki bu.Duyumlarımıza göre cerrahi branşların çoğunda varmış.GC,KDS,ÇC,Ü vs vs.Moloza bu söylendi ama o kanıt ister.Kanıt götürseniz de işine gelmeyen şikayet dilekçesini koyar sümenin altına.O kişiye gıcıksa yada kişi rakibi ise ivedilikle işlem yapar.Köylünün oğlunun hakkında verilenlere işlem yapmıyor onun marifetleri bununla bitmez.Onlarda din iman herşey para.Ülke artık bu hale geldi biline.Bu köylünün çocuğun da yalan dolan üçkağıt dalavere mebzul miktarda.Bakın birilerini harcayarak cebren seçtirdiği bölüm başkanlarına.Hepsi kendine uygun.Sonra da doğrucu geçinmesin çarpılır valla.
Ülkücü babanın f tipi çıkarması
Fırlamışcasına fırıl fırıl topaçtır
Ülkücü babanın f tipi çıkarması öte taraftan ülkücüleri soyup soğana çeviren bir zihniyete sahiptir bu köylünün evladı.
haklısın duymuştum bu zamanında milleti söğüşleyen
Köylünün Oğlunun tam kendisi
Efendim şimdi de rektör olacakmış aklınca Köylünün Oğlu bu sahte akademisyenlere Allah fırsat vermesin...
Canim Kardeşim
Ne sandın
Bedelli parası olana, ameliya parası olana, Hayat parası olana, ama merak etme insanlıklar ve güzellikler sizlere!! Teşekkürler.
bu haberin doğruluğunu araştırın.
Suç unsuru ve kişi-kanıtları ortaya çıkar.
Haberde yazılan ve çizlenler doğru gözüküyor! Araştırılırsa? Sanıyoruz kiii, Doctorun babasının bir kölü olduğu ve bu kişinin bir kölünin oğlu olduğu anlatılıyor. Hasta sahibinin de Sivasımızda yıllarca konutların ihtiyacı olan Mobilyaları sattığı kısaca evleri serip döşediği anlatılıyordu???
jeokan
pes artık
bu kadara da yuh ya,parası olan yaşasın olmayan ölsün gebersin bumudur benim güzel ülkem..
AKADEMİSYEN
Evet
Alındığını hepimiz biliyoruz. hem de yönetimde olan bazıları tarafından bile. İlginç bir durum yok ortada.


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.