Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEN AF
Afrin'de süren Zeytin Dalı harekatına bir destek de akademisyenlerden geldi. 126
REKTÖR MÜ DEREBEYİ Mİ?
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız devletin imkânlarını har vurup
Polisin düşürdüğü tabanca, kar
SİVAS'ta, cadde kenarındaki kar birikintisinde, içi mermi dolu şarjör ve tabanca
Yardımcı doçentlere daha uygun
Yardımcı doçentliğin kaldırılması ile ilgili düzenleme TBMM Eğitim Komisyonu'nda
CHP Merkez ilçe örgütü Uğur Mu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Merkez İlçe Başkanlığı, 'Adalet ve Demokrasi
AKP GÜL'E REST ÇEKTİ

AKP GÜL'E REST ÇEKTİ

  Bu haber 05 ARALIK 2011, Pazartesi 20:11:23 eklenmistir.
AKP GÜL'E REST ÇEKTİ AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün veto ettiği şike cezasında indirim öngören yasayla ilgili, “Herkes imzasının arkasında durabilmeli” dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün veto ettiği şike cezasında indirim öngören yasayla ilgili, “Herkes imzasının arkasında durabilmeli” dedi.

AKP’li Elitaş, Meclis’te Cumhurbaşkanı Gül’ün veto ettiği şike yasasıyla ilgili soruları yanıtladı. Gül’ün toplumsal hassasiyetleri dikkate alarak TBMM’ye gönderdiği yasayla ilgili gerekçe inceledikten sonra Meclis’in en uygun değerlendirmesini yapıp son noktayı koyacağını kaydeden Elitaş, “Yasanın düzenlenmesinde Anayasaya aykırı bir husus yoktur. Sadece toplumsal hassasiyetlerle yasanın iade edildiğini düşünüyoruz” dedi.

Şike cezalarında indirim öngören yasa teklifinin Meclis’te grubu bulunan 4 siyasi partinin grup başkanvekillerinin ortak imzasıyla getirilip Meclis tarafından kabul edildiğini hatırlatan Elitaş, “Sanki şikeyi serbest bırakıyormuş gibi yapılan bir düzenleme gibi değerlendirmek yanlış olur. Konuyla ilgili başka yasalarda da zaten düzenlemeler mevcut” değerlendirmesinde bulundu.

-“İMZALARININ ARKASINDA DURSUNLAR”-

AKP’li Elitaş diğer siyasi parti gruplarının tavrıyla ilgili soruya ise, "Siyasi parti grupları herhalde attıkları imzanın arkasında dururlar. Altına beraber imza attıysak beraber de devam etmemiz gerekir. Yoksa ‘sonradan imzamı çektim’ diye rüzgarın yönüne karşı konuşmak yanlış olur. Şu anda bunu konuşmak erken olur. Gerekçe okunduktan sonra değerlendirilecek. Herkes imzasının arkasında durabilmeli, rüzgara karşı hareket etmemeli” yanıtı verdi.

-"SON SÖZ TBMM’NİN"-

Şikeyle ilgili getirilen kanun teklifine bütün siyasi parti gruplarının etraflıca düşünerek imza attığını savunan Elitaş, “Herkes bilerek, isteyerek, tartışarak kendi gruplarıyla da tartışarak değerlendirdi. Sayın Cumhurbaşkanı, Anayasanın verdiği yetkiyi kulandı. Bunu eleştirebiliriz ama TBMM’nin iradesi öne çıkar. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, milletin vekillerinindir” dedi.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!
Maça İhsan
ailece AKP den İstifa ederiz
Mustafa Bey Kendine Ğel Niye İndirim Bindirim Yapaydınız milletvekillerini Boş Kağıtlara İmza attırdınız yemedi Değilmi AKP Türkiyenin Lehine Çalışan Bir Parti olarak Biliyoruzda Şimdi elini Vicdanına bir Sor bakalım şikenin Ötesinde Binlerce GASP Kaçtane Ölenler var Bunlar ÇETEEEE Anlayamadın ya Peker niye Dışarı çıkarın Diyemiyor suçsuzum Diyemiyor Kimi İntihara teşebbüs ediyor geri göndermeyin Yasayı Tayyip erdoğana ayıp olur Kılıçdaroğlunun Çarkına kapılmayın Yargının artık değeri Kalmaz CumhurBaşkanın Veto Hakkı Var mı Var Vardı değiştirin kardeşim yeter artık ya Parmaklarım yoruldu Sende Fenerbahçelileri dinleme Milleti Bir dinle Kardeşim Şamil bey Kesin Biliyordur Adamı Resmen Tehdit ediyorlar dumadınmı Ğörmdinmi Feneri Bırakın Türkiyeye Bakın yeter artık
Maça İhsan
Uyan Adam ğibi ADAM
CHP MHP Ve Fnerli AKP liler Bırakın şu Taratarlığıda İşinize Bakın Savcıların elindeki Belgeleri Ğördünüzmü Baktınızmı. Vetoya Karşı Vetoymuş Bu ne biçim Milletvekilisiniz ya Eskilere döndük Dört kulübün Oyununa Ğeldiniz Ama Cumhurbaşkanı Geri çevirdi bırakında FUTBOLU Futbol ğibi Seyredelim Bakın FenerBahçenın içinde bile itiraf edenler Çeteler var itiraf ediyorlar bende Şamil ğibi Bu yasa Onaylanırsa Ailece AKP li değilizzzzz


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.