Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Koronavirüs nedeniyle Türkiye,
Türkiye, İran'da ölümle sonuçlanan yeni tip korona virüs vakaları nedeni ile 4 s
Sağlık Bakanı Koca, Van'daki d
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran sınırında meydana gelen depremde ölü ve yaral
Van'da çekilen görüntüler yüre
İran'ın Khoy kentinde 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası Van'
AFAD'dan Van Başkale'yi vuran
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan Van Başkale'yi vuran deprem sonrası
İran'da yaşanan 5.9 büyüklüğün
İran'ın Khoy kentinde 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası Van'
AKSAKLIĞIN SEBEBİ YOĞUN SİSTİR

AKSAKLIĞIN SEBEBİ YOĞUN SİSTİR

  Bu haber 21 KASIM 2011, Pazartesi 10:24:49 eklenmiştir.
AKSAKLIĞIN SEBEBİ YOĞUN SİSTİR 20.11.2011 tarihinde yerel saat ile 20:45’de İtalya’nın Milano şehrinden  İstanbul’a hareket edecek olan ve Türkiye’den farklı tur operatörlerinin yolcularının da bulunduğu THY’nın 3556 sefer sayılı uçağı Malpensa Havalimanı’ndan yoğun sis nedeniyle saatinde kalkamamıştır.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


20.11.2011 tarihinde yerel saat ile 20:45’de İtalya’nın Milano şehrinden  İstanbul’a hareket edecek olan ve Türkiye’den farklı tur operatörlerinin yolcularının da bulunduğu THY’nın 3556 sefer sayılı uçağı Malpensa Havalimanı’ndan yoğun sis nedeniyle saatinde kalkamamıştır.
Jolly Tur’un  93 misafirinin de İstanbul’a dönüş yapacağı bu uçağın Milano’daki yoğun sis nedeniyle kalkamaması ve bazı yolcuların geceyi havalimanında geçirmesi basına Jolly Tur’un ihmali şeklinde yansımıştır. Jolly Tur Yurt Dışı Turlar Müdürü Tolga Tekin’in yaptığı açıklamaya göre gerçeği yansıtmayan bu iddiaya sebep olan olay şu şekilde gelişmiştir:


İtalya’ya düzenlemiş olduğumuz  ve programlarda dün akşam İstanbul’a dönüş olarak planlanan tur programları kapsamındaki toplam 93 misafirimiz THY’nın 3556 sayılı 20.45 uçuşuyla İstanbul’a dönmek üzere Milano Malpensa Havalimanı’na rehberlerimiz eşliğinde gitmiştir. THY yetkilileri tarafından saat 20.45’de kalkması planlanan THY uçağının hava muhalefeti nedeniyle rötarlı olduğu bilgisi verilmiş, saat 01:00’e kadar uçuşun gerçekleştirileceğine dair açıklama yapılmıştır. Ardından yapılan ikinci bir açıklamada ise gece 01.00 olarak planlanan uçuşun da iptal olduğu havalimanının tüm uçuşlara kapandığı ve bu sebeple Türkiye’den de İtalyan yolcularla Milano’ya inmesi planlanan uçağın farklı bir havalimanına yönlendirildiği bilgisi gelmiştir.

Problemin yaşandığı süre içerisinde Milano Malpensa Havalimanı’nda yoğun sis nedeniyle hava trafiği tamamen aksamış, hiç bir uçuş yapılamamış ve THY ile birlikte tüm diğer havayolu şirketlerinin yolcuları da aynı sorunla karşı karşıya kalmıştır.

Milano’da etkili olan yoğun sisin saat sabah saatlerinde dağılmaya başlamasıyla birlikte, Jolly Tur ve diğer tur operatörlerinin misafirlerinin de yer aldığı THY İstanbul uçağının kontuarı 11.05 itibari ile açılmış, yolcuların check- in’leri yapılmıştır. Milano’da İstanbul’a sefer yapacak olan uçak yerel saatle 12.15’de kalkacaktır.

Hava şartlarına bağlı olarak yaşanan bu problemle ilgili Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine bilgi verilmiş, THY yetkilileri ile de gerekli görüşmeler yapılmıştır. THY tarafından konuyla ilgili yapılacak yazılı açıklama gün içerisinde sizlerle paylaşılacaktır.
 

 

BOĞAÇ YÜZGÜL / EGEMEN GAZETESİ / BALKAN HABER AJANSI(BAHA)

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK HAN GRUP olabilir...www.ykkhangrup.comETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.