Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Çavuşoğlu: ABD'ye 84 kişilik l
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'deki temasları sonrası gazetecilerin soru
Teklif AKP ve MHP’lilerin oyla
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın "Asgari ücretliden vergi alınmasın"
İtirafçılar Sivas’ta Fetö'nün
Sivas'ta etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olan eski öğretmenl
Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç ed
Türkçe ezan çıkışıyla gündeme oturan CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, par
MHP'den istifa eden belediye b
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, partisinden istifa eden Mersin Büyükşe
KAMER GENÇ'TEN DERSİN ÇIKIŞI

KAMER GENÇ'TEN DERSİN ÇIKIŞI

  Bu haber 21 KASIM 2011, Pazartesi 10:09:26 eklenmiştir.
KAMER GENÇ'TEN DERSİN ÇIKIŞI CHP’deki “Dersim” tartışması sürerken Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Genelkurmay’ın arşivleri açıklamasını isteyerek, “Tayyip Erdoğan yiğitse açıklasın. Açıklansın, açıkladıktan sonra o zamanki harekete katılan askerler kimlerdi, kimler değildi, yani bunları konuşuruz. Bunları açıklayalım o zaman herkes saçının rengini görsün” dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’deki “Dersim” tartışması sürerken Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Genelkurmay’ın arşivleri açıklamasını isteyerek, “Tayyip Erdoğan yiğitse açıklasın. Açıklansın, açıkladıktan sonra o zamanki harekete katılan askerler kimlerdi, kimler değildi, yani bunları konuşuruz. Bunları açıklayalım o zaman herkes saçının rengini görsün” dedi.

-“ONLAR PARTİ YÖNETİMİNİN HALLEDECEĞİ KONULAR”-

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM’de, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün, Dersim ile ilgili sözleriyle parti içinde başlayan tartışmayı hatırlatması üzerine Genç, “Onlar parti yönetiminin halledeceği konular, ben parti yöneticisi değilim. Erdoğan’ın oyuna gelerek bu meseleleri bu kadar ayyuka çıkarmanın anlamı yok” dedi.

-“ERDOĞAN YİĞİTSE AÇIKLASIN”-

Genelkurmay’ın arşivleri açıklaması konusunda çağrıda bulunan Genç, şöyle dedi:

“Genelkurmay arşivleri açıklar. Tayyip Erdoğan yiğitse açıklasın, bakalım aslında, Dersim olaylarına katılan kişiler arasında geçen ben soru önergesi verdim, Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül’ün akrabaları var mı, yok mu? Ben bir öğreneyim. Çünkü bu harekete katılanların bir kısmı şöyle bir düşünce vardı, ‘hacca gideceğinize iki tane kızılbaş öldürün hacca gidersiniz’, o düşüncede insanlar o harekete katıldığı için o kadar insanlık dışı öldürmelere karıştılar. Açıklansın, açıkladıktan sonra o zamanki harekete katılan askerler kimlerdi, kimler değildir, yani bunları hepsini konuşuruz.”

-GENEL MERKEZİ İŞARET ETTİ-

Parti içindeki tartışmalara yönelik olarak da Genç, “Parti içinde birtakım arkadaşlarımızın karşılıklı birtakım düşünceleri oldu. Bunları halledecek olan Genel Merkez’dir. Bu basında hep Tayyip’in paralelinde hareket etmesin” dedi.

-“AYGÜN İLE GÖRÜŞMEDİM”-

“Aygün ile görüştünüz mü, bu açıklamalardan sonra” şeklindeki soruya Genç, “Hayır görüşmedim. Görüşecek bir şey yok. Arkadaşın düşünceleri. Seçimden önce söylemişti sonra konuştuk bu işi bıraktı ama nasıl olduysa işte öyle bir şey etmiş” diyerek şöyle devam etti:

“Ülke o kadar faşizan bir yönetim altında ki hak, hukuk yok. Devlet talan edilmiş, ekonomik kaynaklar yok edilmiş, her an için ülkenin bir ekonomik krizle baş başa kalması, devletin memur maaşlarını ödenmemesi durumuyla karşı karşıya olduğu bir durumda ondan sonra iktidar devleti israf anlayışı ile devletin bütün kaynaklarını kendilerine kanalize ediyorlar.”

-“KAYITLAR SENİN ELİNDE”-

Başbakan’ı da eleştiren Genç, “Erdoğan geçen dönem seçimden önce dedi ki Dersim’de 20 bin kişi, 30 bin kişi, 40 bin kişi, 50 bin kişi katledildi, dedi. Bunu söyleyen Erdoğan, kim bu Başbakan. Sen bu ülkenin başbakanıysan benim devletim geçmişte katliam yaptı diyorsa evvela bunun hesabını ver kardeşim. 7 bin kişi mi öldürüldü, 30 bin kişi midir, 50 bin kişi mi, böyle bir sorumsuzluk olur mu, 20 bin, 30 bin, 40 bin gibi bir rakam hesabını ver arkadaş, kayıtlar senin elinde açıkla" dedi.

-“GENELKURMAY KAYITLARINI AÇIKLAYALIM, HERKES SAÇININ RENGİNİ GÖRSÜN”-

“Genelkurmay kayıtlarını açıklayalım” diyen Genç, “Ortada ne var ne yok hep ezbere konuşuyoruz. Hep kirli bilgi üzerinde konuşuyoruz. Bunları açıklayalım o zaman herkes saçının rengini görsün kardeşim” şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun, “Metiner’in bir açıklaması var Sabiha Gökçen adını havalimanından alalım şeklinde” sözüne de Genç, “İktidar onlar, istediklerini de alsınlar. Ben bir şey demiyorum ki. Sabiha Gökçen’in Alevi olduğu da bir gazetede yazdı. Mesele Ahmet, Mehmet meselesi değil de” demekle yetindi.

 

TUĞÇE AKARSU / EGEMEN GAZETESİ / ANKARA

 

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK HAN GRUP olabilir...www.ykkhangrup.comETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Sivas'ta Ak Parti'nin Belediye Başkanı adayı kim olmalı?
Avukat Hilmi Bilgin
Mimar Sami Aydın
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.