Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
CHP'den 15 milletvekili İYİ Pa
CHP'den 15 milletvekili, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla istifa ederek
Cem Vakfı'nda görev değişimi
Cem Vakfı Sivas Şube Başkanlığı'na Mustafa Arslanali'nin yerine Ünal Karataş get
Bayrakçı'nın Erken Seçim Açıkl
SONAR araştırma şirketi sahibi Hakan Bayrakçı'nın erken seçim açıklamaları çok k
3 partiden seçimlerde ortak ha
Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi, 24 Haziran seçimlerinde b
Sivas'ta çıkan yangın korkuttu
Sivas'tan son dakika haberi... Kuaförde tıraş olduğu sırada yangını fark ettikle
YOLUN SONU GÖRÜNDÜ

YOLUN SONU GÖRÜNDÜ

  Bu haber 21 KASIM 2011, Pazartesi 00:46:12 eklenmistir.
YOLUN SONU GÖRÜNDÜ Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam’ın nerede yargılanacağı sorusu yanıtlandı. Yeni yönetim “Seyfülislam Libya’da yargılanacak, Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne iadesi söz konusu değil” açıklamasını yaptı. İdam kararı çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam’ın nerede yargılanacağı sorusu yanıtlandı. Yeni yönetim “Seyfülislam Libya’da yargılanacak, Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne iadesi söz konusu değil” açıklamasını yaptı. İdam kararı çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Zintan savaşçıları tarafından çölde yakalanan Seyfülislam Kaddafi’nin, Libya’da yargılanıp en ağır cezayı almaktan kurtulması çok zor görünüyor. Zintan savaşçıları, Libya’da gerçek bir adalet sistemini öngören yeni hükümet kurulmadıkça, Seyfülislam’ı yöneticilere vermediklerini duyurdular. Libya’yı bir süre yönetecek olan yeni hükümetinse bugün şekillendirilip, yarın açıklanması bekleniyor.
El Cezire televizyonunun iddiasına göre, Libya’yı yöneten geçici konsey, “Kendi topraklarında yargılanması halkın talebi olduğu için”, Seyfülislam’ı Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne vermeme kararı aldı. Uzmanlar, Libya’da yargılanması durumunda, Muammer Kaddafi’nin oğlunun idamla cezalandırılmasına kesin gözüyle bakıyor.

Libya Başbakanı Abdurrahim El-Keyb, düzenlediği basın toplantısında, Seyfülislam’ın yakalanmasıyla, “devrimin bir sayfasının daha çevrildiğini” vurgulayarak, bu ânın aynı zamanda, “özgürlük, hukuk, adalet ve şeffaflık odaklı bir devlet inşasının başlangıcı” olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

El-Keyb, “Halkımızı ve dünyanın tüm halklarına şunu garanti ederim ki, Seyfülislam ve onunla birlikte olanlar, yerel ve uluslararası hukuka uygun, adil bir şekilde yargılanacak” ifadesini kullandı.

‘Küçük bir çocuk gibiydi’
Seyfülislam’ı yakalandığı güney çöllerinden Zintan’a getiren uçağın içinde çekilen görüntüler yayınlandı. Videoda, havalimanına inen uçağı oğul Kaddafi’yi linç etmek isteyen binlerce kişinin kuşattığı görülüyor. Pencereden bakan Seyfülislam’ın gözlerindeki korku dikkat çekiyor.
Avrupa’da okuyup lüks ve pahalı ev partileri veren eski Playboy’la uçağın içinde konuşanlardan biri olan Abdullah el-Mehdi, “Onunla, sanki küçük bir çocukla konuşur gibi konuştum. Kendisine zarar vermeyeceğimizi, acı çektirmeyeceğimizi söyleyip söz verdim.” şeklinde konuştu.

 

 

AMUİR RABBAN / EGEMEN GAZETESİ / BALKAN HABER AJANSI(BAHA) / TRABLUS
 

 

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK HAN GRUP olabilir...www.ykkhangrup.comETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.