Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Erdoğan'ın Hashtagi "TT" Oldu
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter'dan "#WorldIsBiggerThan5"
Erdoğan’dan BM Genel Kurulu’nd
ABD'nin New York şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş
41 FETÖ sanığından 11'ine ceza
FETÖ/PDY kapsamında yargılanan 41 sanıktan 11'ine 2 yıl 10 gün ile 11 yıl 10 ay
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifa
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı.
3. Uluslararası Termal ve Sağl
Sıcak Çermik ve Soğuk Çermik Kaplıcalarının şifalı suları ile ‘doktor balıklar’
CEHAPES YOK YERE KARIŞTI

CEHAPES YOK YERE KARIŞTI

  Bu haber 17 KASIM 2011, Persembe 00:47:11 eklenmistir.
CEHAPES YOK YERE KARIŞTI Ne gerek vardı Erdoğan'ın ekmeğine yağ sürmeye...

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’li 12 milletvekili, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Dersim İsyanı ile ilgili değerlendirmelerine yönelik bir bildiri hazırlayarak, “Aygün’ün bir yayın organına yaptığı açıklamalar, kabul edilebilecek değerlendirmeler değildir. Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere CHP organlarını bu konuda tavır koymaya ve gereğini yapmaya davet ediyoruz” çağrısı yaptı.CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç’un, dün TBMM’de düzenlenen basın toplantısında açıkladığı bildiri özetle şöyle:

Atatürkçülük hapsediliyor

- “Şehitlerimizin ve deprem kurbanlarının acıları daha aklımızda iken 10 Kasım günü, Atatürk’ün ölümünün 73’üncü yılında ilginç bazı tartışmalara ve açıklamalara tanık olduk. Atatürk’ü ve Atatürkçülük’ü 1920- 1940 arasındaki dondurulmuş bir zaman dilimine hapsederek, o tarihteki dünya koşullarından soyutlayıp, kimi kez hakarete vararak insafsızca eleştirenler kervanına CHP’den, içimizden birilerinin de katıldığını gördük.

- CHP Genel Başkanı ve CHP yetkili organlarının bu gelişmeler karşısındaki suskunluğunu kabul etmek mümkün değildir. Sessizlik ve tepkisizliğin dolaylı yoldan söylenenleri onaylamak anlamına çekilebileceği unutulmamalıdır. Muhafazakâr ve neoliberal tavsiye odaklarının kılavuzluğuna uyum sağlamaya dönük siyasi tavırların, partimizi ve temel ilkelerimizi kamuoyunda tartışılır hale getirdiği artık görülmelidir.

Yeniden direniş partisi

- Bu tespitler, bir parti içi muhalefet geliştirme amacıyla ortaya konulmamıştır. Amacımız, partimiz tabanındaki ve kamuoyundaki tartışmalara karşı tüm yöneticilerimizi ve milletvekillerimizi söylem ve duruş birlikteliğine çağırmaktır. CHP tesadüfen kurulmuş, siyaset mühendislerinin projelendirmesiyle kendisine rota arayan, tarihiyle hesaplaşmaktan korkan bir siyasi parti değildir. CHP tabanı Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’e de partimizin temel ilkelerine de sımsıkı sahip çıkmaya devam edecektir. CHP, sinsi politik maceraperestlerin devşirme, dönüştürme planlarını boşa çıkaracak yeniden bir direniş, bir karşı koyuş, bir siyasi başkaldırı partisi olmak durumundadır.”

İşte imzalayan vekiller

Kılıçdaroğlu’nun davetiyle partiye katılan ve Tunceli 2’nci sıradan milletvekili seçilen Hüseyin Aygün’e yönelik tepki bildirisini imzalayan milletvekilleri şunlar: Haluk Koç (Samsun), İzzet Çetin (Ankara), Gürkut Acar, Yıldıray Sapan, Arif Bulut, Osman Kaptan (Antalya), Dilek Akagün Yılmaz (Uşak), Ahmet Toptaş (Afyonkarahisar), Metin Lütfi Baydar (Aydın), Fatma Nur Serter (İstanbul), İsa Gök (Mersin) ve Nedret Akova (Balıkesir).

Aygün’den savunma istendi

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplandı. MYK sonrası açıklama yapan parti sözcüsü Birgül Ayman Güler “Aygün’ün savunmasının alınmasına karar verdik. Bu açıklama kuşkusuz CHP’nin resmi görüşü de değildir” dedi. Güler, MYK’yı beklemeden açıklama yapan Haluk Koç’tan da savunma isteneceğini söyledi.  

Dersim katliamında Atatürk baştaydı

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Zaman gazetesine yaptığı değerlendirmede, “CHP’de bu konuda kendi tarihiyle yüzleşme ve uygulanan politikaların toplumun önünde saydam bir şekilde tartışılması yönünde bir tavır alındığını Kılıçdaroğlu döneminde görüyoruz. Tabii ‘CHP yaptı’ deyip, bunun üzerinden bir politika üretmek de doğru değil çünkü o dönem başka parti yoktu zaten... Mustafa Kemal Atatürk’ün katliamdan haberdar olmaması mümkün değildi. Bu dönem boyunca izlenen bütün politikalarda Atatürk devletin başındadır” demişti.

Dersim Milletvekili

İnternet sitesinde kendisini “24. Dönem Dersim Milletvekili” olarak tanıtan Hüseyin Aygün’ün Dersim İsyanı ile ilgili olarak “Dersim 1938 ve Zorunlu İskan” ve “1938 Resmiyet ve Hakikat” adlı 2 çalışması bulunuyor.

 

 

BOĞAÇ YÜZGÜL / DEMET ÇAHA / EGEMEN GAZETESİ / BALKAN HABER AJANSI(BAHA)
 

 

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK HAN GRUP olabilir...www.ykkhangrup.comETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.