Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Çoklu baro sistemi teklifi TBM
Düzenlemenin perşembe günü Meclis Genel Kurulu'nda ele alınması bekleniyor
Sosyal medya düzenlemesi için
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın masasında sosyal medya düzenlemesi için iki form
Bakanlık okullarda alınacak ön
Sağlık Bakanlığı 31 Ağustos’ta açılacak olan okullarda alınması gereken önlemler
Sivas'a Paşa çelmesi!
Süper Lig'in 30. hafta maçında zirve yarışındaki Demir Grup Sivasspor deplasmand
Sivas'ta sulama kanalına düşen
Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde sulama kanalına düşen 2 çocuk hayatını kaybetti.
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ İFTİRACILARA YARGI TOKADI ÜZERİNE TOKAT

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ İFTİRACILARA YARGI TOKADI ÜZERİNE TOKAT

  Bu haber 26 Mart 2018, Pazartesi 23:14:33 eklenmiştir.
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ İFTİRACILARA YARGI TOKADI ÜZERİNE TOKAT Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimi bağımsız Türk yargısı tarafından atılan tokatları peş peşe hız kesmeden hissetmeye devam ediyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimi tarafından bazı akademik ve idari personele “Soruşturmanın gizliğini ihlal etme” suçundan cezalandırılmaları istemiyle açılan kamu davası BERAAT kararı ile sonuçlandı.

Her fırsatta insanları ötekileştiren kendi gibi düşünmeyenleri mağdur etme yolunu seçen kendilerini üstün ırk gören,  Cumhuriyet Üniversitesinde yaşanan tüm gerginliğin mimarı olarak gösterenlerin, icraatları ve söylemleri ile Sivas’ın ve üniversitenin imajına büyük zarar veren, şehrin, ülkenin, basının gündeminden düşmeyenlerin aralarında bulunduğu konuşulan,  cazgır ve çığırtkan, zavallı zevatlara bir tokatta yine yargı tarafından atıldığı yüksek sesle konuşuluyor.

Sanıklar hakkında her ne kadar üzerine atılı suçtan dolayı cezalandırılması istemi ile mahkeme kamu davası açılmış ise de yapılan yargılama sonucunda toplanan deliller kapsamında sanıkların üzerine atılı suçun yasal unsurları oluşmadığı ve yüklenen eylemin kanunda suç olarak tanımlanmadığı anlaşıldığında sanıkların üzerine atılı suçtan dolayı CMK 223/2-a maddesi gereğince AYRI AYRI BERAATİNE karar verilmiştir.

OLAYIN AYRINTILARI:

Sivas Emniyet Müdürlüğünün yürütmekte olan bir soruşturmada sorulan soruları temin ederek, 05.12.2016 tarihinde whatsapp uygulaması üzerinden arkadaşlarına, içlerinde Cumhuriyet Üniversitesinde çalışan akademisyen ve idari personel gönderilen belge nedeniyle İnternet Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı (İGD) Oğuz DEMİRKAYA Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimi tarafından gazeteci kimliği nedeniyle hedefe alınmış, mağdur edilmiş Cumhuriyet Üniversitesindeki görevinden açığa alınmıştı.

Oğuz DEMİRKAYA’ya kurum içinde açılan soruşturma sonucu “Kamu görevinden çıkartma” cezası verilirken, YÖK Başkanlığı Cumhuriyet Üniversite Yönetimi tarafından Oğuz DEMİRKAYA’ya verilen bu ceza ret edilmişti.  

Oğuz DEMİRKAYA, YÖK Başkanlığı tarafından görevine iade edilir edilmez Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü boş durmamış çeşitli bahanelerle yönetim görevi hukuksuz olarak üzerinden alınmış ve ilçeden ilçeye sürülmeye başlanmıştır. Konuyla ilgili her türlü hukuk süreci devam etmektedir. Diğer akademik ve idari personele ise adli davalar,  idari ceza soruşturmalar açılmış türlü cezalar verilmiş sürgünlere tabii tutulmuşlardır.

Whatsapp üzerinden gönderilen, orijinal olduğu sonradan öğrenilen ve Sivas Emniyet Müdürlüğünün yürütmekte olan bir soruşturma kapsamında Üniversite Rektörü Alim Yıldız ve çok sayıda üniversitede üst düzey yöneticilik yapan akademik, idari çalışanan dahil 130 küsür kişinin FETÖ/PDY iltisakî veya irtibatı sorgulanan resmi soruşturma evraklarında isimlerinin geçtiği anlaşılmıştır.

Aşağıda görüleceği üzere, Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ/PDY kapsamında yürütülen 2016/10499 sayılı soruşturmada bu kişilerin adının geçtiği somut olarak ortaya çıkmıştır.

Bizler kimseyi suçlamak veya algı oluşturma niyetinde olmadığımız ortadadır. Birileri üstünü başını eğer yırtıyor ise buna bir atasözü ile Yarası olan gocunur” diye bilirmiyiz? Sadece Devletin kestiği parmak acımaz derken, konunun üzerinden 15 aydan  fazla bir süre geçmesi üzerine varsa FETÖ/PDY iltisakî veya irtibatı kişilere ne gibi bir işlem yapıldığı, yapılmayanlar varsa bunlarla ne zaman sıra geleceği, bunlar hakkında şimdi kadar ne gibi bir işlemin yapıldığı, yapılmadıysa hangi gerekçe ile yapılmadığı, kimler tarafından kollanıp korunduğu kamuoyu tarafında merak ediliyor.

Duruşmada Rektör Danışmanı Recep Toparlı: “Psikolojim yıkıldı. Bu sebeple yanlışlıkla ilaç içerek nerdeyse kendime zarar veriyordum” gibi ifadelere yer vermesinin yanı sıra Eğitim Fakültesi Dekan vekili Prof.Dr. Ali Aksu’nun da benzer bir ifadeyle “Psikolojimi bozmuştur” demiştir.

Kendi ifadelerine göre, Üniversite üst düzey yöneticilerden olan Prof.Dr. Recep Toparlı ve Prof.Dr. Ali Aksu’nun psikolojilerinin bozuk olduğunu ikrar etmeleri garip karşılanmıyor.

Rektör Danışmanı Prof.Dr. Recep Toparlı’nın psikolojisinin yıkılarak, ilaç içecek, belki intihara kalkışacak düzeye gelmesinin arka planında neyin yattığının az çok tahmin edildiği yorumları yapılırken, konunun en kısa sürede tam anlamıyla ortaya çıkması ve hasta olduklarının ikrar eden bu öğretim üyelerinin başta Sivas Belediyesindeki ve tüm görevlerinden alınmaları doğru bir tercih olacağı ifade ediliyor.

Konuyla ilgili Editörümüz yorumu için:


               TıklayınETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Maskeli Zzzz'ye
Z görmüyormusun?
Adamlar mahkeme kararını yayınlamışlar resmi belge değil mi bu? Bunu birilerine fatura etmeye kalktılar ama belgenin gerçek olduğu orijinal ortaya çıktı. Bu kimsenin değil devletin belgesi araştırması ama gereği yapıldı mı yapılacak mı bu isimler sizde ne kadar merak uyandırıyorsa beni de kimin vatan haini olduğu ilgilendiriyor. Ömer Cevite kimlerin daha önce oy verdiği ve şuanda makamlarda oturdukları belli değil mi?
Zorro
İsim listesi
Bu isim listesi neyse açıklanmalı, bu listeyi kim yaptıysa ve eğer doğruysa gereğini listede olanlar kendi yapmalı yada YÖK yapmalı, yok eğer bu liste doğru değilse bunu yapanı sorgulamalı, kafayı kuma gömmenin manası yok, kesinlikle ulusal basına verilmeli araştırılması için, insanlar ektiğini biçmeli
DR.
ÜNİVERSİTE HERKES BU MAHKEMEYİ KONUŞUYOR
O kadar çok telefon aldım ki herkes şu 130 kişiyi merak ediyor mahkeme kararı ile altısını yedisini öğrendik ama devamını bekliyoruz Egemen Gazetesi tam listeyi kamuoyu ile paylaşmalı bizimde bilmeye hakkımız yok mu? Oğuz hocam Metin Hocam !?
Bende olmak isterdim mahkemede
Çok güldüm ya
Mahkemede olsaydım daha çok güllerdim bunların güzünü o gün görmek isterdim özellikle mahkemeye abone olan hakan yekbaşın ya bunların işi yok bu şekilde kendilerini tatmin ediyor tüm foyaları ortaya çıkıyor bunlar hoca oluşlar nasıl acaba devlet nerde cumhurbaşkanı nerde bunları görüp duymuyormu 2019ta bunlarlamı seçim kazanmayı hedefliyorlar acaba.
hastalar derhal görevden alınmalı
kendileri söylemiş
belediyede danışmanmış zevat bunları derhal görevden el çektirilmeli bunlar ak partiye zarar verdikleri gibi kimseye zararlarından başka karı yok ali aksu niye asaleten atanmadı? ne sıkıntısı var acaba? tunceli maceralarını mercek altına aldıları mı acaba?


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.