Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE YAZ
Cumhuriyet Üniversitesinde Yönetmeliklere ve mevzuata aykırı uygulamalar olduğun
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENC
Müftülük yasasının Meclis Genel Kurulu’na geleceğinin öğrenilmesinin ardından Cu
"ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNİN UYGULA
Birçok olumsuz, kayırmacı uygulama ve icraatlar ile medya aracılıyla kamuoyunun,
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN İSTEĞİ
Sivas'ta 40 yıldır telli çalgı imalatı yapan Mustafa Karaoğlu, bir üniversite öğ
SİVAS TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İÇİN
AK Parti Sivas İl Başkanı Avukat Ziya Şahin, Sivas Teknik Üniversitesinin kurulm
“ÜNİVERSİTEYİ, CEMAAT YURDU SANARAK YÖNETMEYE KALKTILAR!”

“ÜNİVERSİTEYİ, CEMAAT YURDU SANARAK YÖNETMEYE KALKTILAR!”

  Bu haber 24 Eylul 2017, Pazar 22:48:41 eklenmistir.
“ÜNİVERSİTEYİ, CEMAAT YURDU SANARAK YÖNETMEYE KALKTILAR!” CHP İl Başkanı Ulaş Karasu; “Üniversiteyi bir cemaat yurdu, bir tarikat yurdu sanarak yönetmeye kalktılar. Ne yazık ki niteliksiz, kalitesiz insanlarla, konusunda uzman olmayan kişilerle yönetmeye devam ediyorlar” dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ulaş Karasu, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısı ile göreve geldiği günden itibaren yaptığı değişikliklerle tepki toplayan Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) yönetimini sert sözlerle eleştirmişti. Yönetimin üniversitenin internet sitesindeki Atatürk resmini ve “Cumhuriyeti seviyorum” yazısını kaldırması Karasu tarafından zehir zemberek sözlerle eleştirilmişti.Karasu´nun açıklaması üzerine yazılı bir açıklama yapan CÜ yönetimi çalışmalarının yıpratılmaya çalışıldığını belirtmişti. Üniversite yönetiminin yaptığı yazılı açıklamayı eleştiren İl Başkanı Karasu, yine sert konuştu.

“NİTELİKSİZ KİŞİLERLE YÖNETMEYE DEVAM EDİYORLAR”

CHP İl Başkanı  Karasu, “Bildiğiniz gibi Cumhuriyet Üniversitesi´ne geçtiğimiz yıl atanan yönetim, seçildikten sonra üniversitenin yıllardır süren yapısıyla oynamaya, üniversiteyi bir bilim yuvasından çıkartıp siyasi amaçları doğrultusunda yönetmeye başladı.  Biz bir süre üniversitenin izlemiş olduğu bu politikalara ses çıkarmadık. ‘İzleyip, görelim. Daha yeni seçildiler. En azından bir şans verelim´ dedik. Ama  gördük ki biz konuşmadıkça onlar orayı dikensiz gül bahçesi sandılar. Üniversiteyi bir cemaat yurdu, bir tarikat yurdu sanarak yönetmeye kalktılar. Ne yazık ki  niteliksiz, kalitesiz insanlarla, konusunda uzman olmayan kişilerle yönetmeye devam ediyorlar” dedi.

“TAKİPÇİSİYİZ”

En son açıklanan araştırmaya göre CÜ´nün 50 üniversite arasında 47´nci sırada yer aldığını anımsatan Karasu, “Cumhuriyet Üniversitesi´nin durumu budur. Cumhuriyet Üniversitesi bugün 5 bin civarında kadrosu boş kalan yani bölümlere  öğrenci gelmeyen bir üniversite noktasındadır. Üniversitenin yönetiminin tek derdi vardır: Temizlikçisinden personeline, hocasına kadar siyasi amaç güderek insanlarla uğraşmaktır. Bugün Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi´nden doktorlar birer birer kaçmaktadır. Üniversitedeki hocalar üniversiteyi birer birer terk etmektedir. Üniversitenin bu noktada artık takipçisiyiz. Üniversite; bize cevap verirken internet sitesinin yapım aşamasında olduğunu belirtip Atatürk fotoğrafı ve bayrak koymuş. Yani ayıptır. İnsanların aklı ile dalga geçmenin bir anlamı yoktur. CÜ, Cumhuriyetin 50. yılında kurulmuş, cumhuriyet şehrinde kurulmuş bir üniversitedir. Üniversiteyi yöneten kim olursa olsun Atatürk´e de, Cumhuriyete de, bayrağa da saygı göstermek zorundadır. Bu kadar net” açıklamasında bulundu.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.