Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Sivas’ta Zehirlenme Şüphesi
Sivas'ta 488 kişi zehirlenme şüphesi ile hastaneye akın etti.
VEREN: “ŞUANDA ÜNİVERSİTELERDE
Beyaz TV'de dün Özel olarak yayınlanan “15 Temmuz Destanı” adlı programa konuk o
Sivas'ta 15 Temmuz Demokrasi v
Sivas'ta "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında yapılan anma prog
Şehitlerimiz Sivas'ta Dualarla
Vali Davut Gül, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinli
BU GÖRÜNTÜ SİVAS’A, ÜNİVERSİTE
Akademik, idari ve işçi yaklaşık 5 bin çalışanı olan Sivas Cumhuriyet Üniversite
SANAT DÜŞMANI ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ!

SANAT DÜŞMANI ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ!

  Bu haber 24 Eylul 2017, Pazar 14:44:38 eklenmistir.
SANAT DÜŞMANI ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ! Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen “1. ULUSLARARASI TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU” kapsamında yapılan bilimsel çalışmalarının, eserlerin Rektör Alim Yıldız yönetimi tarafından tek tek yok edildiği ayaklar altına alındığı öğrenildi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Edinilen bilgilere göre, Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini tarafından 2004 yılında düzenlenen “1. ULUSLARARASI TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU” kapsamında üniversite bütçesi, devlet bütçesi kaynakları ile finanse edilen ve büyük paralara mal olan yerli ve yabancı bilim insanları tarafından üretilen, ortaya çıkartılan, Sivas’a kazandırılan eserlerin tek tek Rektör Alim Yıldız’ın talimatı ile ortadan kaldırılıyor yok ediliyor.

 

Cumhuriyet Üniversitesinde Güzel Sanatlar Fakültesinin kuruluşunun 5. yılı nedeniyle düzenlenen yabancı ülkelerden ve yerli birçok ödüllü sanatçının katılımı ile gerçekleştirilen “Taş heykel Sempozyumun” Sivas’ta, ülkemizde sanatsal hareketlerin daha güzelleştirmek ve sanata olan ilgiyi artırmayı hedeflemekteydi.

 

Cumhuriyetimizin temel taşlarının atıldığı Sivas’ta, Cumhuriyetimizin kazanımlarından olan sanatsal gelişmeye katkıda bulunan “1. ULUSLARARASI TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU” o günlerde yapılan açılışına birçok devlet yetkilisi, idari, mülki ve siyasi erkân katılmış büyük yankı yaratan bu uluslararası etkinlik memnuniyet ile karşılanmıştı. 

 

2004 yılında düzenlenen bu sanatsal etkinlikte o günün parası ile devlet bütçesinden sanatçı başına 3000 TL ücret ödendiği öğrenilirken, kullanılan mermerler için büyük paralarda harcanmıştı.

Sanatçıların yeme, içme, konaklama, vinç kiralama, beton masrafları büyük meblağlar tutmuştu.

 

Ağustos 2016 tarihinde göreve atanan Rektör Alim Yıldız göreve başlar başlamaz, bir korku imparatorluğu oluşturmayı hedeflemiş ki, mağduriyetler yaşatmış, hukuksuz anlam verilemeyen uygulamaları, icraatları ile birlikte, peşinen düşmanlık geliştirmiş, birilerinden, bir şeyden intikam alırcasına hareket ettiğini hissettirmiş ve tüm bunlar nedeniyle kamuoyundan büyük tepkiler almaya başlamıştır.

 

Bir başka iddiaya göre ise de, bugünlerde üniversite yönetiminin bu v.b. icraatları ile birilerine hoş görünme çabasına bağlanmaktadır.

 

Gazetemizin araştırması sonucu,  insan bedeni olmayan, figüratif, soyut heykellerinde üniversite yönetimi tarafından da hedef alınarak yok edilmiştir.

 

Hacettepe Üniversitesi Heykel Bölümü öğretim elemanlarından Ayhan Yılmaz’ın Türk tarih ve kültüründe büyük bir öneme sahip At sevgisini konu eden, simgeleyen “AT BAŞI” soyut heykel çalışması Cumhuriyet Üniversite yönetimi tarafından kırılıp, dökülerek, ayaklar altına alınmış yok edilmiştir.

Görüntülere yansıdığı üzere,  eski üniversite yöneticileri dâhil sanatçıların, asistanların, öğrencilerin tüm emeklerini yok sayılmış, itibarsızlaştırılarak, hakaret edilmiştir.

Sanat, Cumhuriyet Üniversitesinde temizliğe ve katliama tabi tutulmuş tarih olmuştur.

 

 

 ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.