Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Sivas’ta Zehirlenme Şüphesi
Sivas'ta 488 kişi zehirlenme şüphesi ile hastaneye akın etti.
VEREN: “ŞUANDA ÜNİVERSİTELERDE
Beyaz TV'de dün Özel olarak yayınlanan “15 Temmuz Destanı” adlı programa konuk o
Sivas'ta 15 Temmuz Demokrasi v
Sivas'ta "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında yapılan anma prog
Şehitlerimiz Sivas'ta Dualarla
Vali Davut Gül, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinli
BU GÖRÜNTÜ SİVAS’A, ÜNİVERSİTE
Akademik, idari ve işçi yaklaşık 5 bin çalışanı olan Sivas Cumhuriyet Üniversite
C.Ü. REKTÖRÜ YEĞENLERİNİ MÜDÜR, AMİR ATAMIŞ….

C.Ü. REKTÖRÜ YEĞENLERİNİ MÜDÜR, AMİR ATAMIŞ….

  Bu haber 12 Haziran 2017, Pazartesi 15:10:02 eklenmistir.
C.Ü. REKTÖRÜ YEĞENLERİNİ MÜDÜR, AMİR ATAMIŞ…. Son günlerde gündeme gelen rektörler tarafından yapılan eş-akraba atamaları sonrasında, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rektörünün de yeğenlerini sekreter, müdür yaptığı ortaya çıktı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başında olduğu üniversiteyi “eş, dost, akraba” müessesesi haline getirdiği iddia edilen bazı Rektörler bir türlü uslanmadığı, uslanmayacağı öne sürülüyor.

Üniversite Rektörlerinin eş, dost, akraba atamaları hız kesmeden sürüyor.

Bu kapsamda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Rektör Alim Yıldız’ın yakın çevresiyle doldu taşıyor. Rektörün yeğenleri, kuzenine kadar birçok yakını üniversitede çeşitli görevlere atandı, getirildi. Cumhuriyet Üniversitesi  Rektörlüğü'ne 15 Temmuz sonrası Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Alim Yıldız İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın üniversiteyi kısa süre içerisinde eş, dost ve aile üniversitesine çevirdiği iddia edildi. YÖK'ün üniversitede usulsüz uygulamalar yaptığı için hakkında inceleme başladığı iddia edilen Yıldız'nın pek çok üst düzey akademisyenin yakınlarını örneğin yardımcısı Mehmet Çimen’ın oğlunu önce doktora öğrencisi olarak aldığı hemen sonra araştırma görevlisi olarak aldığı ve 10’larca akrabasını, eşini, dostunu,  üniversite vakfına yerleştirdiği iddia ediliyor. Üniversitede önüne gelen “ben rektörün yeğeniyim” diye dolaştığı öne sürülüyor.

Şehirde esnaflık yapan, telefonculuk yapan liyakatsiz eş, dost hastaneye alınıyor. Daha neler neler!

Rektör Alim Yıldız'ın Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri olarak atadığı Zafer Yıldız ile...

Rektör Alim Yıldız şehirde çay ocağı işletmecisi, sahibi olan yeğeni olduğu öne sürülen Mehmet Sakar’ı Üniversite Vakfı Genel Koordinatörlüğüne (Müdür) yüksek maaş ile getirdi. Öte taraftan bir diğer öz yeğeni olan teknisyen Zafer Yıldız’ı Sosyal Bilimler Enstitüsüne sekreter olarak atadı.

Rektör Alim Yıldız'ın Vakıf Genel Koordinatörü olarak atadığı Mehmet Sakar ile...

Rektör Alim Yıldız ayrıca eş, dost, akrabasına yer, kadro açabilmek için hastane başta olmak üzere başmüdürü, müdürleri,  başhemşireleri, daire başkanlarını, okul sekreterini görevden uzaklaştırdığı, sürdüğü, kızağa çektiği mobbing ve türlü baskılar, sindirme, yıldırma politikaları uygulayarak bu personelin kurumdan gitmeleri veya emekli olmaları için uğraş verdiği edinilen bilgiler arasında.

Egemen Gazetesi olarak, kamuda atamalara etik standartlar getirmek amacıyla 13.04.2005 tarihli Resmi Gazete'de Başbakanlık tarafından yayımlanan Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin, yetki sahibi herkes tarafından dikkate alınmadığı sürece bu tür etik dışı davranışların görülmeye devam edeceğine dikkat çekmek istiyoruz. ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!
Hakkı Üstüntutan
Ahh ahh
Abdulla gardaş ne güzel yazmışsın valla.
Abdullah
dayı-yeğen
Zafer neyse hadi adam doktora yapıyor, diğer yeğeni mehmet sakar ne mezunu acaba vakfın başına geçmiş. Onun anladığı ancak kızılırmakta balık tutmaktır. Sorsan milliyetçilik konusunda mangalda kül bırakmaz. Gerçi bunlar milliyetçiliği kendi akraba, eş, dosta iltimas algılamışlar. Balık baştan kokar. Rektör bunu yaptıktan sonra, rektör yardımcıları da yeğenlerini bir yerlere getirmiş çok mu? Rektör yardımcılardan ünal hoca boş durur mu, yeğenini enstitüye almış hemen. Bir başka yardımcı ali hoca kızını tıp fakültesine aldırmış. İstifa eden ya da ettirilen mehmet hoca ve oğlu yine aynı tablo. Ne güzel dünya değil mi? Dayın varsa olmayacak oluyor. Gerçi bal tutan parmağını yalar. Dayısı olmayan da avucunu. Yüce Yaratıcı, Kur'an-ı Kerim'inde Sad Suresi 26. Ayet'inde mealen Hz. Davud'a ve bütün insanlığa şöyle emrediyor: "Ey Davud! Muhakkak ki Biz, seni yeryüzünün halifesi kıldık. Bunun için insanlar arasında hak ile hükmet! Ve hevaya (nefse) tabi olma! Aksi halde seni, Allah'ın yolundan saptırır. Muhakkak ki Allah'ın yolundan sapanlar için hesap gününü unutmaları sebebiyle şiddetli bir azap vardır." Ha pardon sizler ilahiyat profesörüsünüz daha iyi bilirsiniz hakkı, hukuku ve ayette bahsedilenleri. Mahkeme-i Kübra'da görüşmek üzere :)
sema
sivas yok edilimeye çalışılıyor
her gelen kendisülalesinini köylüsünü işe alıyor. kimsesi olmayanlar ne yapacak. vasıfsız insanlar yüzünden sivas yok ediliyor. bu gidişle köye dönecek.adamı dayısı olan makam kapıp garibanlarla çalışanlarla uğraşıyor. bütün kamu kurumları bitik durumda bu nedenle. çalışanların ruhsal dengeleri bozuldu. kimse devlete çalışmıyor amirlerin egosuna çalışıyor. amirlerdee kendine sülalesine eh allah sonumuzu hayır etsin.
Aydin bekle
Uc hilal
Cay ocagini batirmis adam gelmis univetsiteye mudur olmus bu sivasta hicmi bu isi bilen kisi yok. Kanyinler dökülüyor. Borc ayyuka cikmis iscilere ucretsiz izinler vermeler yazik yazik. Vakifta var bir kukla otur diyorsun oturuyor kalk diyorsun kalkıyor. once faliyeti durdurulan kafeyi tekrar satarken sozlesme imzalanirken emniyetten bilgi alindimi. Neden sozlesme imzalandi sorgu neden sozlesmeden sonra gonderildi. Butun emekliler gitti neden bas emekli istrn cikarilamiyor.
Serdar
Jet Doktora
zafer'in işletme (sayısal yöntemler) bölümünde jet hızı ile yaptığı doktoraya da dikkat edin. çok canlar yakacak.


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.