Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri
Giriş Tarihi : 09-07-2024 00:45

SCÜ Rektörlüğü için mülakatlar başlıyor…

Edinilen bilgiye göre, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın görev süresi 14 Ağustos tarihinde sona erecek.

SCÜ Rektörlüğü için mülakatlar başlıyor…

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine (SCÜ) Rektör olabilmek için, üniversitede halen görev yapan çok sayıda öğretim üyelerinin yanı sıra, daha önce Sivas’ta görev yapmış, ancak halen başka üniversitelerde görevliler ile 67 yaşını doldurmayan emekli veya özel sektörde çalışan Profesör öğretim üyeleri ve başka kamu üniversitelerinde görevli Profesörlerin olduğu belirtildi.

MÜLAKAT YAPILACAK

Bilindiği gibi, üniversitelerde rektörlük seçimleri düzenlenen yasa ile kaldırıldı. Rektör adayları doğrudan YÖK'e başvuru yapıyorlar.

SCÜ için YÖK'e başvuran isimler mail yolu ile bilgilendirilerek,   bu cuma günü saat 14.00’te şahsen YÖK’te yapılacak mülakat için bulunmaları istendiği öğrenildi.

Geçmişte olduğu gibi, 2 YÖK üyesi tarafından yapılacak olan mülakatta, adaylara hangi gerekçelerle aday oldukları, üniversiteyle ilgili gördükleri sorunlar, yapmayı hedefledikleri projeler konusunda sorular yöneltilecek.

YÖK aracılıyla yapılacak mülakatların ardından 3 isim belirlenecek ve rektör ataması için Cumhurbaşkanı'nın onayına sunulacak.

AdminAdmin