Sivas
Giriş Tarihi : 03-04-2024 18:36

BAŞKAN UZUN MAZBATASINI ALARAK GÖREVE BAŞLADI…

31 Mart Yerel Seçimlerinde Sivas Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Adem Uzun mazbatasını alarak resmen görevine başladı.

BAŞKAN UZUN MAZBATASINI ALARAK GÖREVE BAŞLADI…

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Sivas Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Adem Uzun, mazbatasını Yüksek Seçim Kurulu’ndan aldı.

Mazbata töreninde konuşan Başkan Uzun,"Sivas halkımıza teveccühleri için teşekkür ediyorum. 31 Mart akşamı gerçekleşen yerel seçimler sonucunda Sivas halkı teveccühlerini bizden yana kullandı. Biz de mazbatamızı aldık. Şehrimizi hep birlikte ileriye taşıyacağız. Seçim sürecinde ‘birlikte yöneteceğiz, birlikte kazanacağız’ vurgusu yaptık. Birlikte kazandık, bundan sonra da inşallah hep birlikte şehrimizi yöneteceğiz” dedi.

Devir teslim törenin 04 Nisan 2024 Perşembe Günü Saat 14.00’te yapılacağına işaret eden Uzun, “Belediye binamızda devir teslim törenimizi yapacağız. Ben bir gazi çocuğuyum, çiçeklerin Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ne bağışlanmasını rica ediyorum. Makbuzları Belediyemiz Özel kalem Müdürlüğü’ne arkadaşlarımız iletebilirler, hassasiyetleri için arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Başkan Uzun, “Şu an itibariyle göreve başlamış bulunmaktayım. Görevli arkadaşlarımızın kesinlikle ödeme yapmamasını istiyorum. Tapu satışları gibi sözler kulağımıza geliyor, ne tapuda, ne de faturalarda herhangi bir satış ya da ödeme durumu gerçekleşmesine müsaade etmeyeceğiz. İmza yetkilerinin hepsini fes edeceğiz. Bir diğer noktada bazı sosyal medya hesaplarından linç girişimi başladı. Konu olarak da sahipsiz sokak hayvanları olduğunu görmekteyiz. Sahipsiz sokak hayvanları Rabbimizin bize emanetidir, sahip çıkacağız. Sivas hayvan barınağındaki koşulları iyileştireceğiz. Hayvan sever dostlarımızın ev hayvanlarını gezdirecekleri bir pati park kazandırılması, bunların dışında bir rehabilitasyon merkezinin kazandırılması çalışmalarını yapacağız. Ayrıca mama üretim merkezi belediyemiz bünyesine kazandıracağız. Kimse algı operasyonu yapmasın, bunun üstesinden Sivas halkımızla birlikte geldik” şeklinde konuştu.

Belediye çalışanlarına da seslenen Başkan Uzun, “Belediye çalışanları arkadaşlarımızın hepsi rahat olsunlar, işlerine devam etsinler. Kurum barışı benim en çok önem verdiğim konu, biz kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. Ben geçici olarak 5 yıllığına geliyorum, görev yapan arkadaşlarımızın hepsi kalıcılar. Şu an itibariyle hangi görevinizi yapıyorsanız, o görevinizi işçi arkadaşlarımız da, memur arkadaşlarımız da, müdür arkadaşlarımız da tüm belediyedeki görevli arkadaşlarımızın görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelerini istiyorum. Birlikte Sivas'ı çok daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Başkan Uzun konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Sivas halkımız bize büyük bir teveccüh gösterdi. Her kesimden alevisi, sünnisi farklı görüşlerden birçok arkadaşımızın oylarını aldık. Herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Arkadaşlarımız bizi değişimin umudu olarak gördüler. Bundan sonra Sivas'ta belediyecilik anlamında yeni bir Sivas'ı herkes görecek” ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin