Politika
Giriş Tarihi : 02-11-2023 22:48

CHP Sivas il Başkanı dahil 55 İl Başkanı destekleyeceği ismi açıkladı!

CHP’li 55 İl Başkanı, hafta sonu yapılacak kurultay öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı.

CHP Sivas il Başkanı dahil 55 İl Başkanı destekleyeceği ismi açıkladı!

CHP kurultayı 4-5 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek. Kurultayda ilk gün genel başkan seçimi, ikinci gün ise PM ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi yapılacak.

CHP'li 55 İl Başkanı, parti genel merkezinde Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıkladıkları bir basın açıklaması düzenledi.

image small

“CHP 38.Kurultayında örgütlerimizde başlayan yenilenme sürecini devam ettireceğine inandığımız, CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldık” sözleriyle başlayan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“YENİ BİR HEYECANLA İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNE HAZIR”

“Toplanan imzalar ve yapılan görüşmeler neticesinde yaklaşık 900 delegenin desteğini aldığını ve Sayın Genel Başkan'ın yeniden seçileceğini görüyoruz. CHP 38. Kurultayının CHP geleneklerine uygun olarak demokratik bir yarışa sahne olacağına, önce yerel seçimlerde daha sonra genel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacak yenilenmiş yönetimini oluşturacağına inancımız tamdır. Örgütlerimizde mahalleden başlayan ilçe ve il örgütlerinde devam eden yenilenme sürecinin Sayın Genel Başkan liderliğinde kesintisiz devam edeceğine inanıyoruz.

AdminAdmin