Sivas
Giriş Tarihi : 07-12-2022 14:38   Güncelleme : 07-12-2022 14:42

Celal Dağgez: "Sivaslı Çocukların Ahı Ak Parti'nin üzerinde!"

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı ve 25. Dönem Sivas Milletvekili Celal Dağgez Sivas'ta yaşanan Doktor sıkıntısıyla ilgili açıklama Yaptı

Celal Dağgez:

Celal Dağgez açıklamasında: "Maalesef yirmi yıldır ülkemizi yöneten Ak Parti'ye Sivaslı hemşehrilerim her seçimde destek vermişlerdir. Bu desteğe rağmen Ak Parti eliyle hızla büyük bir köye dönüşen Sivas'ta şimdi de tüm ülkede olduğu gibi doktor yokluğu yaşanmaktadır.

Şehrin merkezi noktasındaki Numune Hastanesini acımasızca yıkarak mağduriyet oluşturan Ak Parti, yeni Numune Hastanesinde de hemşehrilerimizi mağdur etmeye devam etmiştir.

Ak Parti tarafından birçoğu yetersiz beslenmeye mahkum edilen çocuklarımıza, Sivas Numune Hastanesinde sağlık hizmeti verecek bölüm yetersizliği yaşanmaktadır. Çocuk nöroloji, çocuk nefroloji, çocuk gastroenteroloji gibi bölümler kapalıdır. Ailelerimiz çocuklarının ilaç seviyelerini ölçtürmek için bile Kayseri'ye gitmek durumunda kalmaktadır. Aileler zaten ekonomik olarak zor durumdadır, çocuklarımız hasta hasta yollara düşmektedir. Sivaslı çocukların ahı Ak Parti'nin üzerindedir. Devrim diye yutturulmayan çalışılan sağlık politikası çökmüştür.

İYİ Parti ve şahsım, Sivaslıların her zaman yanındadır. Kıymetli hemşehrilerim yaşadıkları her sorun için teşkilatlarımızla iletişime geçerek sorunların çözümünde bize katkıda bulunabilirler.Sivas'ımızın sorunlarını Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e aktardım Sivas bizimdir! Sivas sahipsiz değildir!" ifadelerini kullandı.

AdminAdmin