Sivas
Giriş Tarihi : 30-09-2022 12:23

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Yıldızeli ve Divriği’de ilçe istişare toplantısı düzenledi. 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, yönetim ve meclis üyeleri üyelerle bir araya gelerek talep ve beklentileri dinledi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Yıldızeli ve Divriği’de ilçe istişare toplantısı düzenledi. 

-SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ÜYELERİMİZİ SADECE OY İSTEMEK İÇİN ZİYARET ETMİYORUZ-
Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, 4 yıllık süreçte yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek, “4 yıl önce sizlere söz verdiğimiz gibi biz seçimden seçime değil sürekli sizlerle bir arada olduk. İlçelerimize gereken değeri verdik, üyelerimizi unutmadık. Üyelerimizin haklarını üst düzeyde savunduk, sizleri Cumhurbaşkanımız, bakanlar nezdinde yaptığımız görüşmelerde temsil ettik. Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız, sınıf atladı ve A Sınıfı Akredite Oda oldu. Yapılan denetimlerde Türkiye’de 181 TSO içerisinde 3. olduk. Hizmet kalitemiz bu belge ile tescillenmiş oldu. Sizlerden aldığımız güçle, iş dünyamıza hak ettiği hizmeti veriyoruz ve hak ettiği gibi temsil ediyoruz” dedi.

-DEDİKODULARA AYIRACAK ZAMANIMIZ YOK-
Üyelerin işlemlerini kolaylaştırmak için önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Mustafa Eken, “Göreve geldiğimiz Odamızın kapılarını gerçek sahipleri olan üyelerimize açtık. Oda kayıt belgesi almak için ilçelerimizden gelen üyelerimizi bu yükten kurtardık ve ücret ödemeden online olarak belgelerini alabiliyor. Arşivden aranan belgeler işlemleri uzatıyordu. Bunu da çözdük ve Odamızı arşivini dijital ortama taşıdık. Hayata geçirdiğimiz faaliyetler üyelerimize kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek içindir. Her zaman söylüyoruz, biz dedikodu değil icraat üretiyoruz. Boş işlerle, dedikodularla uğraşacak vaktimiz yok. Üyelerimiz bizden hizmet bekliyor” diye konuştu. 

Demirağ OSB’deki son durumla ilgili de bilgi veren Başkan Eken, “Demirağ OSB’de, 2022’nin 9 aylık sürecinde 60 yatırımcıya yer tahsisi yaptık. 17 bin kardeşimiz için istihdam garantisi aldık ve toplamda 10 Milyar TL yatırım yapılacak. Temeller atıldı, faaliyete geçen firmalarımız var, temel atacaklar var. Hedefimiz Sivas’ta işsizliği bitirmek. Ama bunları yaparken de rantçılara fırsat vermeyeceğiz. Ben değil, benim yakınlarım değil, biz diyeceğiz ve şehrimizi topyekun kalkındıracağız. Şehrimizde birlik beraberlikle, tüm ilçelerimiz hak ettiğini alacak. İlçelerimizin tanıtımına gerekli desteği sağlayacağız. Bu birlik ve beraberlik sayesinde Sivas’ın tamamını cazibe merkezleri kapsamına aldırabiliriz. Ama bu birliktelik bozulursa dün olduğu yine şehrimizdeki tüccar, esnaf, sanayici kimsesiz kalacak, derdini sıkıntısını duyan olmayacak” şeklinde konuştu.

AdminAdmin