Sivas
Giriş Tarihi : 07-05-2020 00:45

SEZERER:" UNUTMAYINIZ KURTLAR DAHA KOCAMADI"

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Denetim Kurulu Başkanı ve Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Hakan Sezerer, son dönemlerde Sivas’ta cemiyet, gazete ve medya kurumlarına ve çalışanlarına karşı gereksiz ve lüzumsuz paylaşımlar ile gazetecilik mesleğini şehrimizde yıpratmaya çalışanlara karşı bir açıklama yaptı.

SEZERER:

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Denetim Kurulu Başkanı ve Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Hakan Sezerer, son dönemlerde Sivas’ta cemiyet, gazete ve medya kurumlarına ve çalışanlarına karşı gereksiz ve lüzumsuz paylaşımlar ile gazetecilik mesleğini şehrimizde yıpratmaya çalışanlara karşı bir açıklama yaptı.

Hepimizin aynı havayı soluduğu Cumhuriyet şehrinde birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekirken ne yazık ki bazı kendini bilmez kişiler şahsi menfaatleri uğruna mesleğimize leke sürmeye çalışarak yıllardır basın camiasında olan bizlere mesleğimizi öğretmeye kalkışmaktadırlar. Bizler her zaman mesleğini onuru ile yapan emekçi insanlarız. O yüzden gerek platformlarda, gerekse sosyal medyada cemiyetimizle, mesleğimizle ve basın yayın kuruluşları ile ilgili düşüncelerini saygı çerçevesi içerisinde yapılan her türlü eleştiriye açığız. Ama yapılan eleştirilerde cemiyetimize, basın kuruluşlarına ve meslektaşlarıma meslek dersi vermeye kalkışanlar olursa karşılarında bizleri bulacaklardır. Bugüne kadar sessizce beklememiz saygımızdandı. Ama bakıyorum maalesef haddini aşan söylemler kulağımıza gelmekte diyen Sezerer, açıklamasında şunları ifade etti. 

“UNUTMAYINIZ KURTLAR DAHA KOCAMADI”

“Şehrimizde gazeteci arkadaşlarımız mesleklerini en iyi şekilde icra etmektedirler. Hiç kimse bize mesleğimizi öğretmeye kalkmasın. Mesleğini icra eden arkadaşlarımıza saygı duymasını bilsinler. Eğer saygı duymayacaklarsa biz her yerde her platformda saygı duyulmasını da göstermesini biliriz. Mesleği gazete ve televizyonla hiçbir alakası olmayan bazı şahısların sosyal medya üzerinden cemiyetimize ve meslektaşlarımıza ahkam kesmeye, bizlere mesleğini öğretmeye çalışır bir hal içerisinde olduğunu görüyoruz. Unutmayınız kurtlar daha kocamadı. Geçmiş dönem şehrimizde maalesef yöneticilik vasfı olmadığı halde hasbelkader bir koltuğa gelmiş ama şehir adına ne yazık ki faydalı fikirler üretemeyen kişiler şimdi şehirde söz sahibi olmak için cemiyetimiz ve meslektaşlarımız üzerinden pirim yapmaya çalışmaktadırlar. Herkesin söz hakkı vardır; ama bardağı taşırmadan, saygı içerisinde yapılan eleştirilere de her zaman kapımız açıktır. Ama karalayarak, laf atarak, muhatabı olmadığımız konular ile ilgili cemiyetimize ve meslektaşlarıma sözlü ifadeler ile işlerini öğretmeye çalışanlar karşılarında bizleri bulacaklarını da unutmasınlar.”ifadelerine yer verdi. 

“BU ŞEHİR VE MESLEKTAŞLARIMIZ HİÇBİR ZAMAN SAHİPSİZ DEĞİLLERDİR”

Bu şehir ve meslektaşlarımız hiçbir zaman sahipsiz değillerdir diye sözlerine devan eden Sezerer, “Geçmişten bugüne sizin aklınızdaki gibi bir medya anlayış olmak zorunda değildir. Eğer derdiniz gazetecilik, habercilik yapmaksa elinizdeki siparişleri bırakıp medya sektörüne girip nasıl yapılacağını göstermenizi isterim. Öyle oturduğunuz yerden hiç kimse bizim cemiyetimizi, mesleğimizi, medya kurumlarımızı eleştiremez. Beğenir veya beğenmezsiniz. Gazeteci arkadaşlarım herkese eşit objektif bir şekilde herkes kendi kurumunda işinin, ekmeğinin ve alın terinin karşılığını alma derdindedir. Şehrimiz için yapılan tüm söyleşiler, haberler toplumun geneli tarafından da kabul görmektedir. Birkaç kendini bilmez tarafından sırf şahsi işleri uğruna basını alet ederek reklam derdine düşenlerin biz geçmişte nerede nasıl olduklarını çok iyi biliyoruz. O yüzden siz şu anki işlerinize yoğunlaşın. Biz de mesleğimizi akıl danelerine gerek duymadan kendi aklımızla yapmaya devam edelim.  Zaten gazeteci her zaman yalnızdır. Çünkü yaptığı haberlerden her zaman kendisi sorumludur. 

AdminAdmin