ASUS ROG Swift PG278Q Üst Düzey Oyuncu Monitörünü Sunar

Republic of Gamers (ROG), oyun için özelleştirilmiş yetenekleri, tasarımı ve NVIDIA® G-SYNC™ teknolojisini barındıran en iyi 27-inç WQHD oyuncu monitörünü piyasaya çıkarıyor.

Teknoloji - 16-07-2014 09:47

ASUS ROG Swift PG278Q Üst Düzey Oyuncu Monitörünü Sunar

HABER : AYDAN ALKAP

ASUS, ROG Swift PG278Q 27-inç oyuncu monitörünü düzenlenen özel bir etkinlikle tanıttı. ASUS ve NVIDIA’nın SALT Galata’da düzenlediği etkinlikte tanıtılan monitör, içerisinde NVIDIA’nın oyunculara yönelik geliştirdiği G-SYNC teknolojisini de barındırıyor.

Etkinlikte ASUS Türkiye’den İş Geliştirme Müdürü Erkan GENÇ ve NVIDIA EMEAI GeForce ve Tüketici Ürünleri’nden sorumlu Halkla İlişkiler Müdürü Benjamin BERRAONDO, ROG Swift PG278Q ve G-SYNC teknolojisi hakkında bilgiler verdiler. SALT Galata’da düzenlenen etkinlikte katılımcılar, G-SYNC’in diğer monitörlerle olan farkını, hazırlanan iki farklı PC’de görme şansına da erişti.

Swift PG278Q, WQHD (2560 x 1440) çözünürlük, hızlı 144Hz tazeleme oranı, 1ms tepki süresi ve birçok ergonomik ayarlama imkanı sunuyor. ROG Swift aynı zamanda en iyi oyun tecrübesini sunmak için ASUS’a özel GamePlus, Tazeleme Oranı Turbo tuşu ve NVIDIA® G-SYNC™ teknolojilerini barındırıyor.

 

En İyi Oyun Tecrübesini ve Sıradışı Görselliği Yaşayın

144Hz tazeleme oranı ve 1ms tepki süresiyle artık hareket bulanıklığı ve takılma yaşamayacaksınız. Bununla birlikte rekabete dayalı oyunlarda daha akıcı oynanışla birlikte büyük avantaja sahip olacaksınız. ROG Swift PG278Q aynı zamanda ASUS’a özel GamePlus teknolojisini de içinde barındırıyor.

GamePlus, monitörde ekstra nişangah ve sayaç görmenizi sağlayan bir teknoloji. Oyuncular dört farklı nişangahtan birini seçebilir ya da gerçek zamanlı strateji oyunlarında rakiplerine üstünlük sağlamak için sayaç kullanabilirler. Bu araçlar oyuncuların pratik yaparak oyun yeteneklerini geliştirmelerini sağlar.

ROG Swift PG278Q ayrıca grafik sürücünüzün kontrol arayüzüne girmeden tazeleme oranını değiştirmenizi sağlayan bir tuşa da sahiptir. 60, 120, 144Hz oranlarından birini seçerek, oyununuza ara vermeden devam edebilirsiniz.

PG278Q, doğal WQHD çıkışı için DisplayPort 1.2, çift USB 3.0 girişi, VESA duvara asma adaptörü uyumluluğu, yükseklik ayarı, çevirme, aşağı-yukarı eğme ve dikey döndürme gibi birçok ergonomik ayarı oyunculara sunuyor.

Akıllı kablo yönetimine de sahip olan monitör, masa üstünüzün kablo karmaşasına yenik düşmesini engeller. 6mm’lik super ince çerçevesi de çoklu-ekran kurulumları için ideal seçimdir. Kullanım tecrübesini kolaylaştıran diğer bir özelliği ise, monitör ayarlarını yapmanızı diğerlerine göre oldukça basitleştiren 5-yön navigasyon joystick’tir. Bu joystick’le birlikte OSD ayarları daha önce hiç olmadığı kadar rahatlıkla yapılabiliyor.

NVIDIA G-SYNC™’le güçlendirilmiş Dünyanın İlk ve En Hızlı WQHD Monitörü

ROG Swift PG278Q NVIDIA® G-SYNC™ teknlojisini sunan, dünyanın ilk WQHD monitörüdür. Devrimsel NVIDIA® G-SYNC™ görüntü teknolojisi, monitörün tazeleme oranını, grafik işlemci ünitesiyle (GPU) senkronize eder. Bu sayede ekran yırtılması, takılmalar ve gecikmeler yaşanmadan, en akıcı oyun tecrübesini sunar. G-SYNC™ teknolojisi, nesnelerin daha keskin, daha canlı ve oyun sırasında daha akıcı görünmesini sağlar.

Swift PG278Q nasıl tasarlandı?

İlk olarak oyuncuların üst düzey bir oyuncu monitöründe neye ihtiyaç duyduklarını ve monitörden ne istediklerini öğrenmemiz gerekiyordu. Daha önce de oyuncu monitörleri ürettik, ancak her yeni ürünümüzde olduğu gibi Swift PG278Q’da da daha iyisini yapmalıydık.

Çeşitli aktivitelerde ve PC oyuncularıyla ve eSpor takımlarından geri dönüşler aldık. Birçok oyuncu bize Full HD’den daha yüksek bir çözünürlük ve bu çözünürlükte bulanıklık olmadan kaliteli bir görüntüye sahip olmak istediklerini belirtti.

G-Sync’ten önce oyuncular bu gibi problemleri V-Sync’le çözmeye çalışıyorlardı. NVIDIA®’nın G-SYNC™’i, 144Hz / 1ms tepki süresiyle birleşince, oyuncular en düşük bulanıklık ve sıfır ekran yırtılması özelliklerine sahip oldular.

Full HD’nin de üstüne çıkmak için WQHD (2560 x 1440) çözünürlüğe ulaştık. 144Hz tazeleme oranını da sunmak için özel bir LCD panelin üretilmesi gerekiyordu. ROG Swift’in paneli de sadece ASUS’a özel.

Bir oyuncu ürünü, sıkıcı bir tasarıma da sahip olamaz. Tasarımla birlikte sağlam bir monitör de oyuncuların ihtiyacıdır. Bu nedenle hem görünüş, hem de uzun süreli kullanım için ROG Swift’te üstün bir tasarım bulunuyor. Üzerinde G-SYNC gibi güçlü bir donanım bulunan ROG Swift, akıllı havalandırma sistemiyle birlikte uzun süreli oyun seansları için de uygun seçenek haline geliyor.

ASUS Displays AR-GE takımı ve NVIDIA takımı’nın ROG Tasarım Merkezi’yle ortak çalışmasıyla birlikte, oyunculara yaraşır bir monitör olan ROG Swift PG278Q ortaya çıktı.

 

Advert Advert
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Apple Türkiye, birçok ürüne zam yaptı

Apple Türkiye, birçok ürüne zam yaptı

07-06-2022 - Teknoloji

Turksat 5B uydusu uzayda

Turksat 5B uydusu uzayda

19-12-2021 - Teknoloji