Erdoğan: 31 Mart büyük zaferlerin müjdecisi olacaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da katıldığı iftar programında konuştu. Seçimin ardından ilk kez açıklamalarda bulunan Erdoğan, "31 Mart sadece yeni bir dönüm noktası değil daha büyük zaferlerin müjdecisi olacaktır" dedi.

Politika - 05-04-2024 22:15

Erdoğan: 31 Mart büyük zaferlerin müjdecisi olacaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen TÜRGEV iftar programına katıldı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"TÜRGEV tam 28 yıldır ülkemize ve gençlerimize sahip çıkıyor. 40 bin 500'ü aşkın mezunumuz hem ülkemizde hem de dünyada insanlığa hizmet ediyor. Ülkesine ve milletine sayısız eser kazandırmış bir siyasetçi olarak TÜRGEV bizim için hep farklı oldu. Bir gencimize daha ulaşmak için çalışan vakfımızı tebrik ediyorum. Maddi ve manevi her hayırsevere teşekkür ederim.

Sizlerin arasında yarının başarılı bilim kadınlarını, doktorlarını, siyasetçilerini, örnek anneleri görüyorum. Rabbim her birinizin yolunu ve bahtını açık etsin.

İftira ve yalan furyasının hedefi oldunuz. Sizleri yıpratmak isteyen nice saldırının kurbanı oldunuz. Ne siz ne de biz bunların hiçbirine aldırmadık. Hukuktan, halka ve hakka hizmet yolundan ayrılmadık. Bugün de aynı duruşla hareket ediyoruz. Sen doğru olursa, dürüst olursan eğri er yada geç mutlaka belasını bulur diyoruz. Sürekli ahlak tüccarlığı yapan, işçinin ve emekçinin hakkından bahseden bunlar Beşiktaş'taki hayatını kaybeden 29 emekçi kardeşimiz için tek cümle kurmadılar. Bu binaya inşaat ruhsatını, imar ruhsatını veren ve binanın en alt katını gazino haline getirenler kim? Şimdi savcılarımızla bunu kovalamaya devam ediyoruz. 29 vatandaşımızın ölümüne göz yumanlar kimler?

Bu zorlu süreçte sizlere hizmet etmekten, sizleri en iyi şekilde hayata hazırlamaktan başka gayemiz olmadı. Ne yaptıysak siz gençlerimiz için yaptık. Huzurunuza alnı ak ve başı dik olarak çıkmanın gururunu yaşıyoruz. Sizin enerjinize, yeteneğinize ve heyecanınıza ihtiyacımız var. Kendimizi başkalarına göre tanımlayacak, başkalarının bizi kendi kalıplarına göre hapsetmesine izin vermeyeceğiz. Vazifelerimizi en güzel şekilde yapmaya çalışacağız.

Kimsenin bizim özgüvenimizi örselemesine müsaade etmeyeceğiz. Sandık sonuçlarının davamız ve mücadelemiz açısından hayırlı olacağına inanıyoruz. 31 Mart sadece yeni bir dönüm noktası değil daha büyük zaferlerin müjdecisi olacaktır. Yolumuza yenilenmiş, tazelenmiş, çok daha güçlenmiş bir şekilde devam edeceğiz. Siyasette yarım asra yaklaşmış mücadelemizi gönül huzuruyla sizlere devredeceğiz"

Advert Advert Advert Advert
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan İmamoğlu'na Roma göndermesi

Erdoğan'dan İmamoğlu'na Roma göndermesi

28-05-2024 - Politika

Erdoğan: Bu ülkede artık darbe ve muhtıra dönemi kapanmıştır

Erdoğan: Bu ülkede artık darbe ve muhtıra dönemi kapanmıştır

27-05-2024 - Politika