Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz'in Kamuoyunu Bilgilendirme Mesajıdır

Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-sen Sivas 1 Nolu şube başkanı Halil İbrahim Temiz'in Şahsı ve ailesi adına basında çıkan haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme mesajıdır.

Sivas - 18-09-2023 16:30

Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz'in Kamuoyunu Bilgilendirme Mesajıdır

KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME
Son dönemde şahsım ve ailemle ilgili bazı gazetelerde haber yapılmaya ya da yaptırılmaya başlandı. İşin Aslı ne? Şöyle ki; Kardeşim olan Ekrem Temiz 2015 yılında Kars ili Kağızman ilçesine Fen bilgisi öğretmeni olarak atandı. Atanmadan önce Yaklaşık 5 yıl özel dershanede öğretmenlik yaptı. Kağızman'dan il merkezinde bulunan Ülkü İmam Hatip Ortaokuluna tayin geldi. Daha sonra zorunlu bölge hizmetini tamamlamak için kendi isteğiyle Hafik'e tayin gitti. Zorunlu bölge hizmetini de geçen sene tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığında İki tür öğretmen görevlendirilmesi olur;

1-Doğum, askerlik izni ve benzeri nedenlerle boş geçecek derslere ilçe köy ve benzeri yerlerden Mazereti olan arkadaşlardan görevlendirme yoluyla ya da ücretli öğretmen yoluyla bu ihtiyaç karşılanır 

2-Proje okullara öğretmen seçimi;

8 Şubat 2023 tarih ve 32098 sayılı genelge çerçevesinde bakanlık tarafından 4 yıllığına ya da 5442 sayılı İl İdaresi kanunu çerçevesinde bir yıllığına görevlendirme yapılır. Bizim ilimizde bakanlık görevlendirilmesi öncesi Valilik kanalıyla bir yıllığına görevlendirilir ve uyum yakalanırsa bir yıl sonunda bakanlıktan görevlendirilmesi istenir bu süreç okul müdürünün teklifi Milli Eğitim Müdürlüğü'nün uygun görüşü ve valiliğin onayı ile gerçekleşir.

Adı geçen Ekrem Temiz ve diğer görevlendirilen öğretmenlerin tamamı bu yönetmelik çerçevesinde görevlendirilmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğü açısından tamamen rutin bir iştir. Bu senede Proje okulların ihtiyacı Tüm Türkiyede olduğu gibi ilimizde de bu şekilde karşılanmıştır. 

Evine yürüme mesafesinde bir okula görevlendirildi ifadesi tamamen iftiradır. Evi Mevlana Mahallesi'nde okul ise Kılavuz mahallesi'ndedir, biri şehrin bir ucunda diğeri diğer ucunda. Bunu bilerek haber yaptırmak Çamur at izi kalsın anlayışından başka bir şey değildir. 

Yapılmak istenen tamamen itibar suikastidir. Böyle bir sendikal anlayışı da muhalefet anlayışını da reddediyorum. Ekrem Temiz Milli Eğitim Bakanlığına atanmadan önce Yaklaşık 5 yıl dershanede, daha sonra 10 yıl Milli Eğitim Bakanlığında çalışmış başarılı bir öğretmendir. 

Bu vasfı nedeniyle okul müdürü tarafından Birlikte çalışma teklifi götürülmüş o da kabul etmiştir. Geçen senede bu okulda görevlendirme olarak çalışmış olan Ekrem Temiz geçen yıl haber yapılmazken Bu yıl ne değişti de Haberlere konu oldu? Nedenini biz çok iyi biliyoruz. Ekrem Temizin benim kardeşim olması hakettiği bir şeyi elde etmesine engel olmamalı. Sonuç olarak görevlendirme işlemi tamamen ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olarak gerçekleşmiştir. Yapılmak istenen Halil İbrahim Temiz'e itibar suikastinden başka bir şey değildir.

Advert Advert Advert
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
ARZEN DONDURMA ve KILIÇOĞLU PASTANELERİ'NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

ARZEN DONDURMA ve KILIÇOĞLU PASTANELERİ'NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

16-06-2024 - Sivas

"Her Günümüz Bayram Coşkusunda Yaşansın"

14-06-2024 - Sivas