BUNU DA GÖRDÜK!

Geçtiğimiz dört yılda eş dost akraba kadrolaşmasında “PİK” yapan ALİM YILDIZ ve ekibi, geri kalan eş dost ve akrabaları da gelecek yıllarda almak için yoğun REKTÖRLÜK kulisi yapıyorlar. Kenar mahallelere kadar mesajlar ortada dolaşıp destek istenirken, sanki rektörlük seçimi değil de mahalle muhtarı seçimi kabilinden sığ uğraşı ibretle takip ediliyor.

Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri - 24-05-2020 01:53

BUNU DA GÖRDÜK!

Sivas Postasının haberine göre, ÜNİVERSİTE rektörlük için gün sayarken, köy kültürü ve klan mantığı çerçevesindeki sığ algılar hayretle izleniyor.Bir anket için kenar mahallelere bile vatsap ile ulaşılıp sanki “CİHAD” edermiş gibi destek talepleri bu da olmaz dedirten cinsten.

ÜNİVERSİTELERİN, bilimsel yetkinlik, adalet, akademik liyakat üzre şekillenip şehrin önünden gitmesi gerekirken, “ bir birini kutsayan” hamleler hangi çağda yaşadığımızı da kuşkulu hale getirmeye devam ediyor.

Sanki Belediye Başkanı seçimi gibi kenar mahallelerden dahi destek talep edilmesi, bu yönetim, BELEDİYE seçimlerini mi düşünüyor sorularını akıllara getiriyor.

18 üniversiteye rektör ataması yapılacakken, diğer illerde olmayan bu tür garabetlerin SİVAS´ta olması da üzüntü ile karşılanıyor.

Kaynak: http://www.sivaspostasi.com.tr/haber/bunu-da-gorduk-7199.html

Advert Advert
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
SCÜ’de Yüksel Aydın’ın aday gösterilmesinin arkasındaki hesap nedir?

SCÜ’de Yüksel Aydın’ın aday gösterilmesinin arkasındaki hesap nedir?

18-09-2022 - Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri

Yüksekokul, Enstitü Sekreteri ve Şube müdürlerinin ek göstergesi 3600 olacak

Yüksekokul, Enstitü Sekreteri ve Şube müdürlerinin ek göstergesi 3600 olacak

30-06-2022 - Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri